Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Houbaře policisté vypátrali

ŽĎÁRSKO: Muže policisté našli během půl hodiny 

V pátek 22. září kolem druhé hodiny odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání 158 oznámení o jednadevadesátiletém muži, který se ztratil v lese u obce Laštovičky. O seniora měla obavu jeho vnučka. Uvedla, že její blízký příbuzný odešel sám na houby, přičemž jí po hodině volal, že se ztratil. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídky z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí a dopravní policisty. Policisté po pohřešovaném muži začali okamžitě pátrat. Během půl hodiny se policistům jednadevadesátiletého muže podařilo vypátrat. Muže policisté nalezli v lese u silnice, byl v pořádku, neutrpěl žádné zranění a policisté ho odvezli zpět k jeho rodině.

V souvislosti s tímto případem a v rámci předcházení případům, kdy se houbaři v lese ztratí, policisté na veřejnost apelují, aby dodržovali několik základních pravidel při houbaření, a nevystavovali se tak riziku ohrožení jejich života a zdraví.

Jedním ze základních pravidel by mělo být houbaření pouze na místech, která znáte.

V případě, že se dostanete do míst, která jsou pro vás neznámá, snažte se zapamatovat si orientační body, podle kterých najdete cestu zpět, nebo na základě kterých lze identifikovat místo, kde se nacházíte v případě přivolání pomoci.

Informujte svoji rodinu, nebo své známé o tom, že jdete na houby a o místě, kde se budete pohybovat. Toto platí obzvláště v případě seniorů.

Vždy mějte u sebe plně funkční a nabitý mobilní telefon, který v případě že se ztratíte nebo zraníte, neváhejte použít a přivolejte si co nejdříve pomoc.

V případě, že jste uživateli léků a trpíte vážnou nemocí nebo alergií, mějte potřebné léky při sobě.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

25. září 2017

vytisknout  e-mailem