Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

HODONÍN: Učíme děti dopravní výchovu

13 základních škol na Kyjovsku má dopravní průpravu 


Každý mi dá určitě za pravdu,  že preventivní  činnost věnovaná dětem je velmi potřebná  a důležitá. Výsledky této činnosti však  nejsou okamžité,  ale poznáme je až za delší časový horizont. Preventivní  přednáška  na téma kriminalita nezletilých či bezpečné chování, splní  u žáků  často svůj účel již po jednom sezení. Naopak přednášky  o dopravní výchově musí  být častější a opakované. Zejména  proto, že musí splnit to, co se od nich  očekává,  naučit  děti kvalitně a důkladně pravidlům silničního provozu.

V současné době, kdy hustota a frekvence silničního provozu  na pozemních  komunikacích je oproti minulosti značně zvýšená  a má stále stoupající tendenci,  je důležitou povinností  nás všech, děti připravit tak, aby byly při svém pohybu  po  pozemních komunikacích co nejvíce v bezpečí. Vždyť zdraví  a život mají jenom  jeden.
Mezi ty, kteří se dlouhodobě  dopravním přednáškám věnují patří  Preventivně informační  skupina Hodonín spolu s Domem dětí a mládeže  Kyjov a  Městskou  policií Kyjov.

Dětem  čtvrtých tříd základních  škol jsou  pravidla silničního provozu vštěpovány v sedmi  přednáškových cyklech po dobu  školního roku. V současné  době je tato přednášková činnost prováděna na  13  základních  školách  na  Kyjovsku. Pro žáky 2. tříd je  to dvakrát  za školní rok,  kde si připomeneme pravidla pro chodce a základy  jízdy na jízdním kole. Pro žáky  čtvrtých tříd je přednáškový  cyklus prováděn už podrobněji. Je to vlastně  příprava na  samostatnou jízdu od 10 let v silničním provozu. Cyklus začíná  v  listopadu a končí v měsíci květnu. Dětem je přiblížena  práce policie a jejich  služební pomůcky, které používají  při své práci. Dále se podrobněji  probírají  pravidla  pro cyklisty, první pomoc, výbava jízdního kola, dopravní značky,  jízda  křižovatkou. V závěru je vše ukončeno testovými  otázkami z bezpečnosti a  plynulosti v silničním provozu, jízdou  zručnosti  a  jízdou  po dopravním  hřišti. Děti si svými  znalostmi během přednášek získávají informativní kartičky  a drobné dárečky a plní domácí úkoly. Ti nejlepší dostanou  v závěru ještě  hodnotné ceny, které dodává organizace  BESIP. Všechny děti získají  průkaz   cyklisty se svojí   fotografií a iniciály. Průkaz je zaregistrován Ministerstvem  dopravy. 

nprap. Polášková  Radka
PIO Hodonín

 

Odkazy do noveho okna

Ještě překontrolovat kolo

Ještě překontrolovat kolo 

Detailní náhled

Rozdali jsme průkazy cyklisty

Rozdali jsme průkazy cyklisty 

Detailní náhled

Výuka dopravních značek

Výuka dopravních značek 

Detailní náhled

Známe tuhle značku?

Známe tuhle značku? 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem