Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Hned po krádeži putoval do cely

PROSTĚJOV - Krade, kde může. 

V neděli 19. ledna 2020 před sedmnáctou hodinou v prodejně v Janáčkově ulici v Prostějově odcizil sedmadvacetiletý muž zboží v celkové hodnotě 553 korun. Dvě konzervy s tuňákem a 11 čokolád pronesl přes pokladní zónu uschované pod mikinou. Za pokladnami byl však zadržen pracovníkem ostrahy prodejny a odcizené zboží musel vrátit. Tím to však neskončilo, protože si ho hned na místě převzali přivolaní policisté.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že zadržený muž byl pro majetkovou trestnou činnost v minulosti již opakovaně pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Poslední pobyt ve vězení si odpykal v květnu minulého roku. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž se opakovaných krádeží dopustil i v minulých měsících, proto byl umístěn do policejní cely. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. Jako zadrženého podezřelého by ho policisté k dalším úkonům chtěli v zákonné lhůtě 48 hodin i se spisovým materiálem předat státnímu zástupci.

V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Mgr. František Kořínek

20. ledna 2020

vytisknout  e-mailem