Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hlídky se zaměřily na bezdomovce

Policisté, strážníci a sociální kurátorka kontrolovali na Mělníku osoby bez domova.  

PROBLEMATIKA BEZDOMOVECTVÍ
 
 
     Od října do konce listopadu tohoto roku spolupracovala sociální kurátorka se strážníky Městské policie Mělník a policisty Obvodního oddělení Policie ČR Mělník na lokalizaci osob bez domova. V rámci této spolupráce bylo na území města zaznamenáno přibližně 15 osob, se kterými byla jejich situace řešena. Vytipovaným osobám byla nabídnuta pomoc v oblasti sociální. Nejčastěji byla příčinou jejich sociálního vyloučení ztráta dokladů a následná nemožnost zapojení se do systému sociální pomoci a služeb, díky nimž by se mohli začlenit do běžného života. Z tohoto důvodu jim bylo nabídnuto vyřešení dokladů totožnosti, díky nimž se řada z nich mohla zaregistrovat na úřadu práce a začít svou situaci řešit.
 
     Touto dvouměsíční spoluprací kurátorky, strážníků a policistů s bezdomovci došlo u dvou třetin kontrolovaných a vytipovaných osob k dořešení jejich situace do té míry, že nalezly bydlení, což je vzhledem ke snižujícím se teplotám velmi důležité. Pět osob, se i přes nabízenou pomoc, rozhodlo svou situaci řešit po svém.
 
     Dne 4. 12. 2012 byla ve večerních hodinách, jako v předchozím roce, provedena kontrola osob bez domova v místech, kde nejčastěji nocují. Hlídky strážníků a policistů se sociální kurátorkou prošly všechny místa, kde se bezdomovci zdržují. Uvedené lokality byly však opuštěné. Věříme, že důvodem tohoto stavu je situace, kdy se podařilo uvedeným osobám zaopatřit přístřeší ještě před začátkem mrazů. 
 
     Tento druh spolupráce se ukázal jako přínosný, a to pro všechny strany, neboť byl oceněn i navštívenými bezdomovci.
 
 Za realizační tým:
Irena Podivínská, DiS., sociální kurátorka
František Prachař, MěP Mělník
nprap. Václav Tichý,  Preventivně informační skupina Policie ČR Mělník
 
7.listopad 2012
nprap. Václav Tichý
 

vytisknout  e-mailem