Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Hledáte práci? Možná ji najdete u nás

ČESKOLIPSKO: Policie ČR - Územní odbor Česká Lípa potřebuje doplnit počty policistů v uniformované službě. 

Policie České republiky Územní odbor Česká Lípa nemá v současné době obsazena všechna tabulková místa pro pořádkovou a dopravní službu. Místa ve služebním poměru uvolnili policisté, kteří odešli do důchodu, přestěhovali se a nebo přestoupili do specializovaných služeb dislokovaných v jiných krajích. Ta nyní mohou obsadit uchazeči o zaměstnání, kteří budou splňovat všechna kritéria pro přijetí. A která to jsou?

Policistou se smí stát osoba starší osmnácti let se státní příslušností České republiky. Dalšími požadavky jsou  bezúhonnost a minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Každý uchazeč musí být držitelem řidičského oprávnění na skupinu B, plavec a musí být pro přijetí doporučen na základě výsledků lékařského i psychologického vyšetření. Tato vyšetření zajistí náš personální odbor. Neméně důležitou součástí přijímacího řízení jsou testy fyzické zdatnosti.  Ke dni nástupu do služebního poměru musí policista ukončit svou případnou podnikatelskou činnost a členství v politické straně. V případě úspěchu ve výběrovém řízení nastupuje nově přijatý policista na čtyřtýdenní kurz, kde se naučí zacházet se zbraní, dále na devět měsíců internátního studia teoretické přípravy na střední policejní škole v Praze nebo v Brně. Tato teoretická část je přerušena dvouměsíční praxí ve výcvikovém policejním středisku v Teplicích. Po celou dobu přípravy na policejní škole i ve výcvikovém středisku je policistům poskytována strava a ubytování bezplatně.

Policista má nárok na čerpání šestitýdenní dovolené v kalendářním roce. Po patnácti letech služby pak také na čerpání dalších  dvou týdnů na ozdravný nebo rehabilitační pobyt. Policie ČR nabízí svým zaměstnancům možnost vzdělávat se, a to formou odborných,  případně  jazykových kurzů,  nebo i studiem na vysoké škole. Pokud Vás naše nabídka oslovila, kontaktujte prosím paní Ivu Beranovou z personálního odboru Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na telefonním čísle 974 461 405.

 

25. 11. 2014
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Česká Lípa, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem