Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme únoskyni

Děvčátko prý chtěla zachránit před ufony a mimozemšťany. Teď jí za toto „dobrodiní“ hrozí až tři roky vězení. 

Celá událost se odehrála třiadvacátého prosince.

Tehdy neznámá žena ve tři čtvrtě na osm večer odvedla ze Staroměstského náměstí osmiletou holčičku. Té dokonce nasadila při odchodu na hlavu svou bílou zimní čepici, jejíž konce jsou od uší protažené do šály.

Cirka hodinu a půl s ní chodila ulicemi metropole, kdy s ní posléze došla až do Letenských sadů. Tam ji schovala, přibližně ve čtvrt na deset večer, do jednoho z křovisek.

Naštěstí šel v tu chvíli okolo muž, který zde venčil svého psa. Toho únoskyně oslovila a poprosila ho, aby jí pomohl holčičku zachránit.

Muž se samozřejmě zajímal o to, před kým, nebo čím má dívenku zachraňovat.

Na to se mu dostalo odpovědi, že před mimozemšťany a ufony, kterých je plná planeta. Dle ženy se prý mají maskovat jako lidé a jediná obrana před nimi prý je předstírat kóma.

To přišlo muži samozřejmě velice podezřelé, a proto o celé situaci informoval operátory linky tísňového volání 158, kdy neustále zůstal na blízku jak zmiňované ženě, tak i holčičce, kterou „zachránkyně“ posléze skutečně přivedla z parku.

Svědek se dokonce dal v ulici Františka Křížka s ženou, asi na minutu, opětovně do řeči. Při tom se dozvěděl další informace k ohrožení naší planety a nebezpečnosti mimozemšťanů.

Nicméně v jednu chvíli se najednou žena od oznamovatele začala vzdalovat a pak se dala na útěk.

Muž jí logicky nepronásledoval, neboť měl hlavně starost o osmiletou holčičku, která zůstala s ním. Nechtěl už připustit, aby dívenka byla sama napospas noční metropoli.

Celou tuto událost nyní prošetřují kriminalisté prvního policejního obvodu pro podezření z trestného činu únos. Za ten hrozí ženě, v případě jejího vypátrání a odsouzení, trest odnětí svobody až na tři roky.

Tito kriminalisté provedli celou řadu operativně pátracích úkonů, avšak žádný z nich neměl do této doby pozitivní výsledek.

Proto se nyní detektivové obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud byste kdokoliv poznal ženu na záběrech bezpečnostních kamer a znal jste její identitu, nebo věděl, kde bydlí, nebo se momentálně zdržuje, předejte prosím tyto informace kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 24. 1. 2016

Odkazy do noveho okna

identikit hledané

identikit hledané 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem