Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hledáme svědky nebezpečné jízdy agresivního řidiče

MLADOBOLESLAVSKO – Policisté žádají veřejnost o pomoc. 

Nebezpečný řidič osobního vozidla Škoda Octavia šedé metalické barvy ohrožoval agresivní jízdou ostatní řidiče i chodce v pátek 9. července 2021 krátce před devátou hodinou ráno v ulicích Mladé Boleslavi.

Uvedený devětatřicetiletý řidič jel od Debře k ulici Ptácká, kde nereagoval na výzvu dopravních policistů k zastavení a rychlou nebezpečnou jízdou ujížděl směrem do centra města. Řidiče vozidel a chodce ohrožoval zejména na křižovatkách Ptácká, Nádražní a na ulici Viničná. Na semaforech projížděl na červenou, předjížděl na plné čáře i na nepřehledných úsecích, přejížděl do protisměru a vjížděl do zákazů vjezdu rychlostí až 130 km/h.

V ulici Vančurova nezvládl řízení a narazil do oplocení domu a do plynové přípojky. Ani po této dopravní nehodě nezastavil a policisté jej dále pronásledovali přes park Štěpánka. V jízdě pokračoval ulicí Na Celně a až v ulici Prostřední řidič narazil do závory a dal se na útěk. Policisté muže po chvíli zadrželi na zahradě u rodinného domu.

Následnou lustrací zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění, užívané vozidlo odcizil, má bohatou trestní minulost a za obdobnou trestnou činnost byl v posledních třech letech odsouzen. Muž byl zadržen a vzat do vazby.

V souvislosti s vyšetřováním dalších okolností případu žádáme občany, kteří byli svědky nebezpečné jízdy agresivního muže, nebo se v této souvislosti cítili přímo ohroženi, aby kontaktovali linku 158 nebo věc oznámili na nejbližší policejní služebnu.

Za poskytnuté informace děkujeme.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
15. července 2021
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem