Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hledáme svědky napadení v autobuse č. 311

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Pokud jste cestovali autobusem 22. ledna a byli jste svědky napadení mezi řidičem a cestujícím, kontaktujte policisty. 

Policisté z obvodního oddělení Hostivice se zabývají případem napadení mezi dvěma muži, konkrétně mezi řidičem autobusu a jedním cestujícím, k němuž došlo 22. ledna 2023 krátce po 11. hodině dopolední.

Podle dosavadního šetření mělo dojít k potyčce a následnému napadení mezi dvěma muži pravděpodobně tak, že řidič autobusu č. 311, jedoucího ze Zličína do zastávky Řevnice nádraží, měl na cestujícího při jeho vystupování na zastávce Rudná-Hořelice zakřičet s vulgárním oslovením muže v tom smyslu, zda se nemohl zvednout dřív, když chce vystupovat. V tu chvíli došlo mezi oběma ke krátké slovní rozepři, při které řidič měl druhého muže napadnout takovým způsobem, že ho vyhodil z autobusu, při tom mu roztrhl bundu a poté ho měl několikrát udeřit pěstí do oblasti obličeje. Zranění muže si vyžádalo lékařské ošetření.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného ublížení na zdraví a v této souvislosti se obracejí na svědky s žádostí o pomoc ohledně řádného zjištění skutečností události.

Pokud jste cestovali 22. ledna, v čase mezi 11:02 až 11:05 hodin, autobusem č. 311 ve směru ze Zličína směrem do zastávky Řevnice nádraží, nebo pokud jste byli svědky napadení na zastávce Rudná-Hořelice, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 882 750 nebo na mobil 602 306 452. Využít můžete také tísňovou linku 158.

Předem děkujeme za jakékoliv poznatky a informace, které by nám pomohly s objasněním tohoto případu.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
20. února 2023

vytisknout  e-mailem