Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hledáme svědky jízdy motocyklisty v protisměru na dálnici D4

KRAJ – Podstatné jsou pro kriminalisty také záznamy z palubních kamer. 

Středočeští kriminalisté se zabývají nebezpečnou jízdou motorkáře, který se pohyboval po dálnici D4 v protisměru, a to jak na Prahu i na Strakonice, a ohrozil tím další účastníky silničního provozu. Potřebovali bychom mluvit s řidiči, kteří byli svědky jeho jízdy a disponují i záznamy z palubních kamer.

Řidič motorky najel v pátek 7. června 2024, ve 22:40 hodin, na nájezdu č. 14 – Řitka na dálnici D4, kde jel v protisměru po dálničním tělese určeném ve směru na Příbram. Poté dálnici opustil na sjezdu č. 9 – Jíloviště, kde přes most přejel dálnici a opět najel na dálnici do protisměru. 

Jeho protisměrné jízdy v obou směrech trvaly asi 6 minut. Nakonec pronásledování skončilo policejním zátarasem. Posléze policisté zjistili, že motocyklista má zákaz řízení platný do prosince roku 2025.

V této souvislosti žádáme všechny řidiče, kteří disponují záznamy z palubních kamer či jakýmikoliv jinými materiály, na nichž je zachycen motocyklista jedoucí v protisměru, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158. Kontaktovat nás můžete také v případě, pokud jste byli jízdou motorkáře ohroženi. Jakékoliv informace a důkazní prostředky jsou pro kriminalisty zásadní, a to s ohledem na případnou kvalifikaci.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
13. června 2024

vytisknout  e-mailem