Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme „seriózního“ násilníka

Dívce nabídl bezpečný doprovod domů, nakonec se ji sám pokusil znásilnit. Pomůžete s pátráním? 

Událost, kterou prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu, se odehrála přibližně ve čtvrt na dvě ráno osmnáctého května. Tehdy se vracela šestadvacetiletá dívka do svého bydliště, které se nachází nedaleko ulice Francouzská.

Poškozená ve Francouzské ještě zašla nakoupit do tamní večerky. Když z obchodu odcházela, oslovil ji pro ni neznámý muž, který jí nabídl, že ji doprovodí k jejímu bydlišti, aby nepřišla k jakékoli úhoně, aby jí někdo neublížil.

Dívka, jelikož na ni muž působil seriózně, jeho nabídku neodmítla, ba naopak byla ráda, že nepůjde potemnělou ulicí sama. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy dívka odemkla vchodové dveře do domu. Ze seriózního padesátníka se najednou stal sexuchtivý násilník, který se snažil dostat dívce do kalhotek, což se mu i částečně podařilo.

Hledaný totiž poškozenou natlačil za vchodové dveře domu, kde se ji snažil povalit na zem. Dívka muži od samého začátku říkala, že cokoli intimního z její strany nepřipadá v úvahu a snažila se útočníkovi vymanit ze sevření. Při tom byla natolik urputná, že se jí to nakonec podařilo, načež utekla ke svému bytu. Hledaný ještě stihl dívce strhnout kabelku z ramene, se kterou poté odešel neznámo kam.

Prošetřováním kriminalisté druhého policejního obvodu zjistili, že hledaný dokonce na poškozenou před zmiňovanou večerkou několik minut čekal. Dále detektivové vědí, že nedlouho po popsané události byla ukradená platební karta použita ve dvou případech k platbě drobných nákupů.

I přes všechna tato zjištění, se zatím kriminalistům dotyčného muže vypátrat a zadržet nepodařilo. Proto nyní prosíme o pomoc širokou veřejnost.

Pokud muže na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, nebo místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 31. 5. 2018

Odkazy do noveho okna

1 hledaný násilník (1)

1 hledaný násilník (1) 

Detailní náhled

2 hledaný násilník (2)

2 hledaný násilník (2) 

Detailní náhled

3 hledaný násilník (3)

3 hledaný násilník (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem