Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hledáme řidiče bílé dodávky, který se střetl s autobusem, ale z místa odjel

BENEŠOVSKO - Prosíme svědky události, aby se ozvali na linku 158. 

Policisté z dopravního inspektorátu v Benešově pátrají po bílé dodávce a jejím řidiči. Právě tato dodávka bílé barvy, pravděpodobně značky Iveco Daily (prodloužená verze s chladírenskou nástavbou či klimatizační jednotkou nad místem řidiče) měla 9. května 2022 v 11:37 hodin předjíždět linkový autobus na silnici II/105 ve směru jízdy od Osečan na Neveklov.

Při předjíždění došlo k zachycení levou boční částí o linkový autobus. Autobus chvíli dodávku tlačil před sebou a dodávka následně levými koly narazila do obrubníku u levé krajnice. Řidič dodávky ale na místě nezastavil a z místa nehody odjel. 

Řidič autobusu ani cestující bohužel nedokáží dodávku blíže popsat a nepamatují si ani SPZ. Policisté by proto k celé věci potřebovali vyslechnout další řidiče, kteří místem projížděli, a nebo mají k dispozici kamerové záznamy z palubní kamery ze svého vozidla.

Řidič autobusu policistům dále uvedl, že místem od Neveklova na obec Osečany projížděla provozní sanitka a domnívá se, že tento řidič palubní kameru ve vozidle měl, ale spěchal s pacientem do nemocnice.
Policisté žádají i tohoto řidiče, aby se jim přihlásil a případné kamerové záznamy jim poskytl. 

Pokud jste místem v danou dobu projížděli a máte jakékoliv informace k osobě řidiče bílé dodávky nebo máte kamerové záznamy, které by policistům mohli pomoci, ozvěte se prosím policistům na linku 158 nebo přímo benešovským dopravním policistům na tel. číslo 974 871 250 nebo 974 871 254. Za pomoc předem děkujeme.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
24. května 2022

vytisknout  e-mailem