Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme násilníky, poškozeného i svědky

Slovní rozepře se zvrhal v brutální bitku. Všechny její aktéry i náhodné svědky nyní hledáme. 

Událost se odehrála ve tři čtvrtě na devět večer, dvanáctého května, na nástupišti stanice metra Bořislavka. Trojice mužů zde napadla poškozeného, kterého velice surovým způsobem zbili.

Dle oznamovatele celé události měla bitce předcházet verbální rozepře. K té mělo dojít již ve vlakové soupravě, kterou všichni aktéři do stanice Bořislavka přijeli.

Útočníci po rvačce nastoupili do vlakové soupravy, kterou odjeli směre na Dejvickou. Kde ale hledaní následně vystoupili, to prozatím policisté nevědí.

Stejně tak nevíme, kdo je napadeným a kde se nachází. Poškozený totiž zůstal po útoku nejprve ležet na peronu. Poté se ale zvedl, přejel soupravou metra do stanice Veleslavín, kde z metra vystoupil a odešel neznámo kam.

Na záběrech bezpečnostní kamery také vidíme dva svědky, konkrétně muže v zeleném triku, přes které má béžovou vestu, a muže v tmavém triku s batohem na zádech a kšiltovkou na hlavě, jejichž totožnost také neznáme.

Celou událost prošetřujeme pro podezření z trestného činu výtržnictví, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Nicméně v tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že po zjištění dalších okolností, především totožnosti poškozeného a útočníků, dojde k překvalifikování případu například na ublížení na zdraví.

S ohledem na shora popsané nyní prosíme o pomoc širokou veřejnost. Pokud útočníky, napadeného, nebo svědky poznáváte, znáte jejich totožnost, nebo jejich místo pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Samozřejmě také prosíme přímo poškozeného a svědky, aby se sami přihlásili buď přímo policistům z místního oddělení Vokovice, kteří případ prošetřují, nebo na kterékoli policejní služebně.

por. Mgr. Tomáš Hulan 7. 6. 2018

vytisknout  e-mailem