Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme majitele afrických masek, obrazů, starých bankovek, ale i brouků zalitých v pryskyřici a "barbín".

Pražští policisté hledají majitele věcí, o kterých se domnívají, že pocházejí z trestné činnosti. Pokud své věci poznáváte nebo znáte jejich původ, kontaktujte linku 158. 

Pro trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti je prověřován případ, který se stal v pondělí 26. dubna v Rozkošného ulici v Praze 5. Pracovníci Celní správy tam kolem sedmnácté hodiny zastavili vozidlo Audi, jehož řidič neměl za volantem co dělat, měl totiž soudem vysloven zákaz řízení. Prohlídka vozidla pak následně odhalila i velké množství afrických masek, obrazů s africkými motivy, desítky starých bankovek, mincí a větší množství alb se sbírkou známek a další jiné předměty. Řidič nebyl schopen na místě, ani později uvést jejich původ. Případ si tak převzali kriminalisté, kteří se domnívají, že nalezené věci pocházejí z největší pravděpodobností z trestné činnosti.

Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud si zajištěné věci poznáváte nebo znáte jejich původ, či majitele, kontaktujte linku tísňového volání 158.

por. Mgr. Jan Rybanský - 4. května 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem