Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme důležitého svědka

V souvislosti s vyšetřováním série loupežných přepadení hledají kriminalisté důležitého svědka. Jedná se o řidiče černé Škody Superb kombi, coby partnerského řidiče společnosti BOLT, která zprostředkovává přepravu osob. 

Detektivové druhého policejního obvodu vyšetřováním této závažné trestné činnosti zjistili, že právě jeho služeb využili teď již zadržení muži  https://www.policie.cz/clanek/sprava-hl-m-prahy-zpravodajstvi-serie-loupeznych-prepadeni-objasnena.aspx, kteří si ho objednali 25. prosince kolem půl desáté ráno prostřednictvím mobilní platformy BOLT, aby je dovezl na určené místo. Řidič dvojici naložil několik minut od objednání v oblasti Prahy 5 ulic Seydlerova, V Hůrkách, Petržílkova, nebo přilehlém okolí, a dovezl je do ulice Prokopových, kde kolem desáté hodiny zastavil. Jeden z pasažérů z vozidla vystoupil a odešel směrem k nedaleké čerpací stanici v pražských Košířích v ulici Radlická. Vstoupil do prostoru čerpací stanice a vyčkal, až odejde poslední zákazník. Ihned poté namířil na zaměstnankyni krátkou střelnou zbraň, vlezl za prodejní pult, kde vzal z pokladny finanční hotovost a také kovový trezorek. Následně čerpací stanici opustil a vrátil se zpět k vozidlu. Nic netušící řidič, pak přibližně po deseti minutách čekání odvezl dvojici mužů směrem na Smíchov, a to přes ulici Řeporyjská a Karlštejnská.

Tímto se obracíme právě na zmíněného řidiče, kterého vnímáme jako velmi důležitého svědka této závažné trestné činnosti, aby se přihlásil na jakoukoliv policejní služebnu nebo přímo kontaktoval linku tísňového volání 158. Svým svědectvím by tak mohl dopomoci k řádnému objasnění věci. Rádi bychom se touto cestou obrátili i na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud máte informace, které by vedly k vyhledání řidiče nebo dokonce k jeho ztotožnění, kontaktujte taktéž prosím linku 158. Děkujeme.

Na přiloženém videozáznamu je zachycen zadržený  při loupežném přepadení čerpacích stanic 20. a 25. prosince 2019.

por. Mgr. Jan Rybanský - 15. ledna 2020

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem