Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme další poškozené

Kriminalisté vyšetřují případ podvodných pronájmů bytů v Praze a hledají další poškozené. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu se od dubna tohoto roku zabývají případem podvodných pronájmů bytů, v rámci kterého stíhají dvaapadesátiletou ženu pro trestné činy podvod a krádež. Podle zjištění kriminalistů je žena podezřelá, že vybírala od poškozených rezervační zálohy na pronájmy bytů, následně k pronájmu bytu nedošlo a peníze nevrátila.

Vše probíhalo tak, že žena sehnala byt, který byl vhodný k pronájmu, a dala inzerát na internet. Poté co se jí začali hlásit zájemci, tak s nimi provedla prohlídku bytu a v případě zájmu od nich vybrala rezervační zálohu v řádu několika tisíc korun. Nicméně následně se domluvený pronájem neuskutečnil a žena si peníze nechávala pro svou potřebu. Kriminalisté zjistili, že jeden byt takto zvládla „pronajmout“ i několikrát.

Když se na podezřelou začali obracet lidé a blížil se termín jejich nastěhování, tak si vymýšlela různé historky a termín nastěhování oddalovala, až nastěhování úplně zrušila. V jednom případě to dokonce došlo tak daleko, že se poškození vystěhovali z předchozího bytu a i s věcmi v autě přijeli do nového, kde ale zjistili, že se nenastěhují. Žena se totiž vymluvila, že byt stále není volný a bydlí v něm předchozí nájemníci. V ten okamžik se ale neměli poškození klienti kam jinam nastěhovat a s nadsázkou se dá říci, že se z nich stali bezdomovci. Nakonec sehnali ubytování na ubytovně a jejich věci skončily dočasně ve skladu.

V rámci vyšetřování případu kriminalisté dospěli k závěru, že poškozených může být mnohem více, ale případy neohlásili. Touto cestou se proto obracíme na případné další poškozené, aby se ozvali na linku 158. Jestliže někdo složil rezervační zálohu na pronájem bytu, tento pronájem se pak neuskutečnil a Eva De Silva alias Eva Michálková nebo Eva Veselá nevrátila rezervační poplatek, kontaktujte tísňovou linku a případ ohlaste.

Podezřelá realitní makléřka je stíhaná pro trestné činy podvod a krádež, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk – 20. 11. 2018

vytisknout  e-mailem