Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Hledali jsme ztraceného seniora

HODONÍNSKO: Složky IZS se zapojily do rozsáhlého cvičení. 

V úterý ráno přijali policisté na linku 158 oznámení o pohřešování muže, který se měl vydat do lesa u Vracova. Tento muž je silný diabetik a zapomněl ráno užít inzulín. Jeho telefonu je nedostupný a rodinní příslušníci o něj mají obavy.

Tento scénář byl tématem úterního součinnostního cvičení složek IZS na Hodonínsku. Hlavním cílem cvičení byla příprava složek IZS na provedení společného zásahu při záchranně pohřešovaných osob při pátrací akci v terénu a koordinace nasazených sil a prostředků. Dále se přímo v lesním terénu prověřovala činnost operačního střediska při vzniku mimořádné události, koordinace a předávání informací mezi cvičícími složkami v průběhu společného zásahu. Do cvičení se zapojilo přes dvě stovky cvičících. Mezi nimi byli policisté Územního odboru Hodonín, Speciální pořádkové jednotky, policejní psovodi i policisté na koních. Z dalších složek se pak na cvičení podílely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, aktivní zálohy Armády ČR, Záchranná zdravotnická služba.

I přes nepřízeň počasí a vytrvalý déšť nakonec cvičení proběhlo v pořádku a prověřované postupy přinesly kladné poznatky. Poděkování patří všem zúčastněným za jejich přístup a také představitelům města Vracov za zajištění kinosálu k úvodní prezentaci a součinnosti při cvičení.

Zde je odkaz na poslední ostrou akci při pátrání v uvedené lokalitě - Pátrání po ztraceném muži.

por. Bc. Petr Zámečník, 29. 5. 2019

vytisknout  e-mailem