Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hledá se řidič z dopravní nehody a jeho vozidlo

PRAHA VENKOV-JIH – Dopravní policisté prověřují okolnosti letošní dopravní nehody z konce druhého lednového víkendu. 

Ke zmiňované události došlo v neděli letošního 17. ledna přibližně dvacet minut po sedmnácté hodině v katastru obce Pětihosty na silnici I. třídy č. 3 ve směru jízdy z Benešova na Prahu. Podle prvotního šetření v místě mezi čerpacími stanicemi společnosti ÖMW se dosud nezjištěný řidič, pravděpodobně bílého dodávkového vozidla s nákladovým prostorem odpovídající provedení plachta, měl otáčet tím způsobem, že začal přejíždět z pravého jízdního pruhu přes levý, kde se levou boční částí svého vozidla srazil s pravou zadní částí černého VW Golf jedoucím v levém jízdním pruhu ve stejném směru.
V době, kdy se účastníci nehody domlouvali o sepsání záznamu pro pojišťovnu, měl řidič dodávky odejít ke svému vozidlu, nasednout do něj a následně s ním z místa nehody odjel směrem na Benešov, poté co se řidička Golfu zmínila, že událost zavolá na policii. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, pouze ke škodě na vozidlech. neznámý řidičneznámý řidič
Dopravní policisté nyní prověřují všechny okolnosti této dopravní události. V rámci prověřování se jim podařilo zjistit částečný popis neznámého řidiče, kdy se mělo jednat o česky hovořícího přibližně padesátiletého muže, který byl menšího vzrůstu, bez vlasů a měl nasazeny dioptrické brýle.
Z uvedených důvodů se touto formou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a hledají případné svědky této dopravní nehody, kteří by jim mohli poskytnout jakékoliv informace k samotnému průběhu nehody, případně neznámému vozidlu nebo jeho řidiči, a pomohli tak objasnit nejasné okolnosti této dopravní kolize. Rovněž by přivítali, pokud by jim řidiči, kteří tímto místem v inkriminovanou dobu projížděli, poskytli záznamy z kamerových záznamových zařízení instalovaných ve vozidlech. Svědci se jim mohou přihlásit na telefonních číslech 974 882 450, 974 882 451 nebo prostřednictvím bezplatné linky 158 tísňového volání Policie České republiky.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
P ČR Praha venkov-JIH
26. ledna 2021

Odkazy do noveho okna

neznámý řidič

neznámý řidič 

Detailní náhled

situační snímek na místo nehody - směr Praha

situační snímek na místo nehody - směr P... 

Detailní náhled

situační snímek na místo nehody - směr Benešov

situační snímek na místo nehody - směr B... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem