Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Hlasitá hudba příčinou fyzického napadení

HRUBČICE - Synovci zeslabil rádio, ten ho napadl. 

Krátce po půlnoci v úterý 7. srpna 2018 si měl čtyřiadvacetiletý muž v rodinném domě v obci Hrubčice pustit hudbu tak hlasitě, že tím rušil ostatní obyvatele domu. Čtyřiačtyřicetiletý strýc muže, žijící ve stejném domě, hlasitou reprodukci ztišil, což se mělo stát záminkou k jeho nejprve verbálnímu napadení. Následně incident vygradoval do vzájemného fyzického napadení, při kterém se za vzájemného postrkování oba aktéři přemístili před dům. Mladší z mužů měl přitom staršího několikrát udeřit pěstí či kopanci do různých částí těla, zatímco starší se měl hlavně bránit. Před domem fyzické napadání ukončil soused přivolaný hlukem hádky.

Po příjezdu na místo mladší z účastníků incidentu nepřestával ve verbálním napadání svého strýce i jeho ženy a to i přes opakované výzvy policistů. Proto byl zajištěn a s přiloženými pouty eskortován na obvodní oddělení. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 1,87 ‰ alkoholu v dechu. Po provedení nezbytných administrativních úkonů byl asi dvě a půl hodiny po incidentu propuštěn.

Žena se do hádky zapojila také a synovce počastovala vulgárními nadávkami. S těmi však po výzvě policistů přestala.

Při incidentu utrpěl starší z mužů oděrky a pohmožděniny zejména na končetinách a hlavě, lékařské ošetření však nevyhledal.

Všichni tři účastníci incidentu jsou pro své jednání podezřelí z přestupků proti občanskému soužití. Za ty jim hrozí pokuty až do výše 20 tisíc korun.

por. Mgr. František Kořínek

7. srpna 2018

vytisknout  e-mailem