Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Herní konzoli policisté vrátili poškozené

CHOMUTOVSKO - Objasněná krádež věcí z bytu; Za krádež alkoholu jim hrozí dva roky vězení; Obviněný 64letý recidivista. 

Jirkovští policisté objasnili případ krádeže věcí z bytu. K jednání mělo dojít v červnu, z jirkovského bytu měla být odcizena herní konzole, tablet a klíče v celkové hodnotě převyšující 7 tisíc korun. Jako podezřelý byl prověřováním zjištěn 19letý mladík, který měl odcizenou herní konzoli zastavit v zastavárně. Tam ji policisté dohledali a následně ji vrátili poškozené 36leté ženě z Jirkova. Včera bylo muži sděleno podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Jeho jednání je řešeno ve zkráceném přípravném řízení a věc byla již předána státnímu zástupci k dalšímu opatření.

Ve skladu odcizili alkohol, hrozí jim dva roky vězení
Pro trestný čin krádeže budou nejspíše soudem řešeni 23letá žena z Jirkova a 24letý muž z Litvínova. Tito měli dle zjištění policistů z jirkovského obvodního oddělení ze sklepních prostor domu v Jirkově, které jsou využívány jako sklad prodejny, odcizit různý alkohol v hodnotě více než 8 tisíc korun.  K události mělo dojít na přelomu června a července tohoto roku. Oba dotyční si tento týden od policistů převzali podezření, a pokud soud uzná jejich vinu, hrozí jim trest odnětí svobody až na dvě léta.

Recidivista byl obviněn
Z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody byl v těchto dnech vyšetřovatelkou chomutovské policie obviněn 64letý muž. Ten měl podle zjištění kriminalistů na přelomu loňského a letošního roku z domu v Chomutově odcizit šperky, různé elektrické nářadí a další věci, jejichž celková hodnota přesáhla 14 tisíc korun. Mnohem větší škodu převyšující částku 50 tisíc korun měl však způsobit poškozením vstupních dveří a interiéru domu. Nebude to poprvé, co se muž bude za své činy zodpovídat před soudem. Za majetkovou trestnou činnost byl muž souzen i v minulosti. I s ohledem na tuto skutečnost mu hrozí v případě uznání viny až tříletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská
oddělení tisku a prevence
Chomutov 12. července 2019

vytisknout  e-mailem