Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Havaroval pod vlivem alkoholu

Český Krumlov – Policisté dvaapadesátiletému muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Dopravní policisté sdělili v uplynulých dnech podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky dvaapadesátiletému muži z Prachaticka, který měl pod vlivem alkoholu havarovat kolem půl čtvrté hodiny ranní dne 9. února 2019. K havárii mělo dojít na silnici I. třídy č. 39 ve směru od obce Pernek na obec Nová Pec v katastru obce Horní Planá. Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič osobního vozidla Citroën pravděpodobně nezvládl vlivem podnapilosti svůj vůz a v mírné levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde pokračoval silničním příkopem, až se nakonec vozidlo převrátilo na levý bok a zůstalo stát přední částí směrem k obci Nová Pec.

 Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a další úkony, které vedly k řádnému zadokumentování havárie. Dechovou zkouškou bylo zjištěno, že se muž „posilnil“ alkoholem a to v množství nepatrně přes 1,6 promile alkoholu v dechu. Na místě podezřelému řidiči policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ke zranění osob nedošlo a ke škodě na majetku také ne. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.  

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz 

13. února 2019

vytisknout  e-mailem