Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Havaroval pod vlivem alkoholu

LIBERECKO – Oslava čarodějnic a alkohol za volantem. Muži hrozí až tři léta. 

Ve středu 1. května, krátce po čarodějnické půlnoci, vyrazil na silnici se svým vozem 37letý muž z Hrádecka. Po bujarých oslavách v místě bydliště se přesunul za zábavou do jedné z obcí na Liberecku. I zde pokračoval v udržování pomyslné hladinky alkoholu do chvíle, kdy jej překvapil mobilní telefon. Rozhodl se tedy z místa odejít, nasednout do vozu a řešit nastalou situaci. Za volantem svého nedávno pořízeného automobilu vyjel ve směru od Hrádku na Bílý Kostel. Klikatá silice mu však připravila svízelné okamžiky právě ve chvíli, kdy projížděl jednou ze zatáček. Nezvládl řízení vozu a vyjel mimo komunikaci. Narazil do betonové podezdívky mostu, který jej nasměroval do úžlabiny příkopu. Setrvačnost předurčila další pokračování vozu vpřed. Proti však byl pařez. Automobil se odrazil od torza vzrostlého stromu a vylétl zpět na vozovku, kde se dvakrát převrátil přes střechu. Vrak ukončil svou pouť až na travnaté ploše za příkopem, kde spočinul na všech čtyřech. K místu havárie se okamžitě seběhli lidé, kteří nedaleko posedávali u ohně čarodějnické noci. Kdosi vyrozuměl nejen zdravotnickou záchrannou službu, ale pochopitelně také policisty.IMG_4503.jpg

Po ošetření potlučeného muže zdravotníky přišla na řadu také orientační dechová zkouška na zjištění alkoholu v dechu, ze strany zakročujících mužů zákona. Přístroj u 37letého muže vykázal opakovaně pozitivní hodnoty, z nichž nejvyšší atakovala 2 promile.

Policisté řidiče přepravili na služebnu obvodního oddělení, kde mu zadrželi řidičské oprávnění a vyzvali jej k podání vysvětlení. Po vystřízlivění se muž dostavil opět na služebnu, kde mu policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu za řízení s alkoholem může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. 

Škoda na vozidle a mostku přesáhla 150tisíc korun.

15. května 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem