Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Havaroval pilot ultralightu

Kroměřížsko: Tragédie při letecké přehlídce.  

Státní letecká inspekce a Policie ČR vyšetřují tragédii, která se stala při letecké přehlídce Čmelák model show v Holešově v sobotu v podvečer. Havaroval zde pilot ultralehkého letadla. Zemřel na místě.
Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že jednačtyřicetiletý pilot zřejmě provedl špatný letecký manévr. Ve vzduchu byl jen necelé dvě minuty, udělal pár obratů a po průletu nad lidmi jeho stroj spadl. Bohužel se vše odehrálo před zraky jeho nejbližší rodiny. Proto operační důstojníci do Holešova vyslali také členy našeho posttraumatického intervenčního týmu, kteří se snažili poskytnout první psychologickou péči manželce a dvěma malým dětem.
Hasiči měli tragédii původně nahlášenou jako požár, teprve později se přišlo na to, že šlo o havárii, při které zemřel člověk. Policista ze zlínské služby kriminální policie a vyšetřování, který se akce soukromě zúčastnil, se pilotovi snažil poskytnout první pomoc, nicméně zranění byla natolik devastující, že bylo evidentní, že jakákoliv pomoc je zbytečná.
Show byla okamžitě ukončena a pořadatelé zrušili také nedělní program. Vyšetřování i nadále pokračuje.
 
10. srpna 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

Holešov pilotHolešov pilot

vytisknout  e-mailem