Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Havárie opilých řidičů

VSETÍNSKO: Řidiči nadýchali přes jedno promile.  

Dvě dopravní nehody s alkoholem u řidičů evidují dopravní policisté během uplynulého víkendu. Opilí řidiči naštěstí nikoho nezranili, pouze jeden z řidičů si sám způsobil lehké zranění.
 
První nehoda se stala v pátek v sedm hodin večer v Hovězí. Dvaadvacetiletý řidič z Malé Bystřice nezvládl ve Škodě Favorit vlivem vysoké rychlosti a podnapilosti jízdu na namrzlé vozovce a vlevo mimo silnici narazil do zábradlí. Ve vozidle cestovali další tři mladíci. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní -  1,5 promile.
Další nehoda se odehrála o pět a půl hodiny později u obce Mikulůvka, kde ve vozidle Ford Puma havaroval opilý pětadvacetiletý řidič z Mikulůvky. Ten vlivem opilosti nezvládl řízení auta, v levotočivé zatáčce dostal smyk a havaroval s autem vlevo mimo silnici, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Mladý řidič po nehodě z místa odešel. Mezitím však nějaký náhodný svědek nehodu na policii oznámil. Policisté přijeli na místo, kde se po chvíli potkali s řidičem, který se k havarovanému autu vrátil. V dechu měl přes jedno promile. Řidič byl lehce zraněný, proto mu kolegové přivolali rychlou záchrannou službu, která ho odvezla na ošetření. Oběma řidičům jsme zadrželi řidičské průkazy a zakázali jim další jízdu. Jsou podezřelí z tr. činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který zákon ukládá až tříletý trest odnětí svobody.
 
 
11. února 2013, por. Mgr. Lenka Javorková
Odkazy do noveho okna

Havárie Hovězí

Havárie Hovězí 

Detailní náhled

Havárie Mikulůvka

Havárie Mikulůvka 

Detailní náhled

Havárie Mikulůvka

Havárie Mikulůvka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem