Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Havárie na okresní silnice

České Budějovice - Dvě protiprávní jednání byla zjištěna při oznámené nehodě osobního vozidla. 

V poslední dubnový den řešili českobudějovičtí policisté ranní nehodu na silnici II/156 v katastru obce Rankov. Krátce po sedmé hodině jel řidič (roč. 1993) s osobním vozidlem tovární značky Hyundai i10, kdy se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a vyjel vlevo mimo komunikaci. Při vyšetřování této havárie vyplynulo, že muž asi usnul, ale zároveň neměl co dělat za volantem motorového prostředku, neboť má od února letošního roku, na dobu 14 měsíců, vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Mladému muži byla zakázaná další jízda.

Koncem minulého týdne si za své jednání převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí, které je řešeno formou zkráceného přípravného řízení.

Další problém v silniční dopravě si však přivodil majiteli vozidla a zároveň spolucestující, který se nepřesvědčil (dle zákona o provozu na pozemních komunikacích), že dá k užívání motorové vozidlo osobě, která nemůže automobil řídit. V té souvislosti je řešení skutečnosti předání k řešení přestupku na místně příslušnou obec s rozšířenou působností – Trhové Sviny.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

15. května 2019

vytisknout  e-mailem