Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

KUTNOHORSKO – Den otevřených dveří na stanici HZS Kutná Hora. 

Kutnohorská policie měla dne 7. května 204 možnost své prezentace na „Dni otevřených dveří u příležitosti svátku svatého Floriána – patrona hasičů“ na stanici Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře.

Policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu předvedli služební motocykl BMW a služební vozidla Škoda Octavia a Škoda Octavia s radarem. Dětem i dospělým odpovídali na různé dotazy, poskytli mnoho rad a doporučení. Součástí prezentace byla i možnost nahlédnutí do vozidla.

Přítomní se také přesvědčili, že policisté spolupracují s místní Městskou policií. Ta zde byla zastoupena svým strážníkem, který předvedl své služební vozidlo Škoda Karoq, teleskopický obušek, defibrilátor, přístroj na zjišťování omamných a psychotropních látek, neprůstřelnou vestu a záchranářský batoh.

Možnost prezentace zde měli i ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to Zdravotnická záchranná služba a Český červený kříž.

V rámci tohoto dne proběhly bloky akčních ukázek činností hasičů jako jsou – vyprošťování osoby z havarovaného vozidla, záchrana osoby z budovy pomocí výškové techniky, ukázka hašení požáru.

Stanici HZS v rámci dne kromě veřejnosti navštíví převážně děti z mateřských škol, základních škol a středních škol Kutnohorska. Pro děti byla vyhlášena výtvarná soutěž „Hasiči očima dětí“.

Napsali o Dni otevřených dveří HZS v Kutné Hoře:

Kutnohorské listy

Kutnohorský deník

Svoboda Info

por. Mgr. Vendulka Marečková
preventistka ÚO PČR Kutná Hora
13. května 2024

Odkazy do noveho okna

Den HZS Kutná Hora - pozvánka

Den HZS Kutná Hora - pozvánka 

Detailní náhled

Den HZS Kutná Hora

Den HZS Kutná Hora 

Detailní náhled

Den HZS Kutná Hora

Den HZS Kutná Hora 

Detailní náhled

Den HZS Kutná Hora

Den HZS Kutná Hora 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem