Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Hasiči a policisté předvedli svou techniku

KUTNOHORSKO - Den otevřených dveří na stanici HZS Kutná Hora. 

Kutnohorská policie měla dne 3. května 2018 možnost své prezentace na „Dni otevřených dveří u příležitosti svátku svatého Floriána – patrona hasičů“ na stanici Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře.

Své prezentace ukázali policisté z dopravního inspektorátu tentokrát služební vozidlo Škoda Octavia, služební motocykl BMW 800 a VW Transportér – takzvanou pojízdnou kancelář. Nechybělo ani služební vozidlo s nejnovějším typem radaru R10. Dětem i dospělým odpovídali na různé dotazy, poskytli mnoho rad a doporučení. Součástí prezentace byla i možnost nahlédnutí do vozidel.

Přítomní měli také možnost zjistit, že policisté spolupracují s místní Městskou policií. Ta zde byla zastoupena svými strážníky, kteří předvedli své služební vozidlo Škoda Octavia a svou služební výbavu. Dále předvedli ukázku výcviku služebních psů.

Možnost prezentace zde měli i ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to Zdravotnická záchranná služba a Český červený kříž.

V rámci tohoto dne proběhly dva bloky akčních ukázek činností hasičů jako jsou - vyprošťování osoby z havarovaného vozidla, záchrana osoby z budovy pomocí výškové techniky, ukázka hašení požáru.

Stanici HZS navštívilo zhruba 1100 návštěvníků, z toho bylo 850 dětí převážně z mateřských škol, základních škol a středních škol Kutnohorska. V rámci této akce děti soutěžily v hodu míčkem do figuríny hasiče a ve stříkání vodou na cíl ze stříkačky. Pro děti byla vyhlášena výtvarná soutěž „Hasiči očima dětí“.

Napsali o Dni HZS v Kutné Hoře:
http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_kutnohorsti-hasici-otevreli-brany-sve-zbrojnice-siroke-verejnosti/
https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-navstevnici-si-prohledli-hasicskou-zbrojnici-v-sedlci-20180503.html

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
3. května 2018
 

vytisknout  e-mailem