Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Hana Šuláková ve studiu DVTV

Hmyz zničí tělo i do dvou týdnů, odhalím týrání i drogy, říká forenzní entomoložka 

Znalkyně Kriminalistického ústavu, forenzní entomoložka, plk. Ing. Hana Šuláková, Ph.D., přijala pozvání do studia DVTV. Zajímavý rozhovor pod taktovkou moderátorky Emmy Smetany můžete zhlédnout zde:      

https://video.aktualne.cz/dvtv/hmyz-znici-telo-i-do-dvou-tydnu-odhalim-tyrani-i-drogy-rika/r~63f096fe9d7911e9ab10ac1f6b220ee8/
Zdroj: Aktuálně.cz, 5. července 2019

Hana ŠulákováIng. Hana Šuláková, Ph.D., vystudovala Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně. V Kriminalistickém ústavu působí od roku 2002. Od roku 2017 je vedoucí oddělení speciální biologie. Věnuje se kriminalistické humánní biologii a speciální biologii-zoologii. V rámci svého oboru se zabývá průkazem lidského biologického materiálu jako je krev, sliny či ejakulát na oděvu pachatelů a obětí, na zbraních a na nejrůznějších předmětech. Její druhou specializací je forenzní entomologie. Je členkou České zoologické společnosti a Evropské společnosti pro forenzní entomologii (European Association for Forensic Entomology), kde patří k uznávaným znalcům ve svém odboru. Vykonává znaleckou a vědecko-výzkumnou činnost, podílí se na mezinárodní spolupráci a rozvoji forenzní entomologie v ČR. Publikuje rovněž odborné články, zajišťuje přednášky pro resortní i mimoresortní instituce, čímž se podílí na popularizaci kriminalistiky.  

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav
10. července 2019

vytisknout  e-mailem