Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Hádka vyústila v útok nožem

KRAJ-PELHŘIMOVSKO: Muž má dvě bodné rány. 

Ve středu 6. ledna před desátou hodinou večer jsme přijali oznámení o vážném zranění muže ve městě na Pelhřimovsku. Událost oznámili na tísňovou linku obyvatelé sousedního bytu. Na místo okamžitě vyjeli policisté Územního odboru Pelhřimov. Do bytu dorazili téměř současně se zdravotnickou záchrannou službou. Zraněnému muži byla poskytnuta první pomoc a následně byl převezen do nemocnice. Policisté zadrželi sedmatřicetiletou ženu.

Kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování v Pelhřimově provedli na místě činu a v jeho okolí šetření. Zjistili, že v místnosti bytu po předchozí slovní rozepři žena úmyslně dvakrát nožem bodla dvaačtyřicetiletého muže, se kterým žila ve společné domácnosti, do oblasti hrudníku a břicha.

Na místo vyjel krajský výjezd Odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, který si věc vzhledem k věcné příslušnosti převzal. Kriminalisté provedli ohledání místa činu a zajistili několik kuchyňských nožů. Vznikla totiž možnost, že k útoku bylo nožů použito více.

Ženu policisté převezli do policejní cely.

Rozsah a závažnost zranění poškozeného je v současné době předmětem dalšího šetření. S ohledem ke způsobu a intenzitě útoku je v současné době věc kvalifikována jako pokus trestného činu vraždy.
V současné době kriminalisté shromažďují důkazní prostředky a rozhoduje se o zahájení trestního stíhání.

 

aktualizace 8. ledna:

Bylo zahájeno trestní stíhání pro pokus trestného činu vraždy. Ze strany policie byl podán státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na vzetí obviněné sedmatřicetileté ženy do vazby.

 

vytisknout  e-mailem