Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hádka mezi bezdomoci skončila vraždou

Čtrnáctého listopadu oznámil na linku tísňového volání 158 muž, že jeho soused v zahrádkářské kolonii nalezl na pozemku, který užívá, tělo neznámé ženy. Policisté po prověření oznámení nalezli v Praze 5, u ulice Výmolová, na zahradním pozemku u zchátralé chatky tělo neznámé ženy bez známek života. Přivolaný lékař po ohledání těla nezjistil příčinu smrti a policejní komisař nařídil vykonání soudní pitvy.  

Výjezdová skupina specialistů – Služby kriminální policie a vyšetřování Správy hlavního města Prahy P ČR byla v pátek čtrnáctého listopadu přivolána do zahrádkářské kolonie v Radlicích. Oznamovatel policistům sdělil, že jej toho dne navštívil soused obývající vedlejší chatku a řekl mu, že na zahradě našel neznámou mrvou ženu. Poté z místa události odešel neznámo kam. Vzhledem k  tomu, že přivolaný lékař neurčil příčinu úmrtí neznámé ženy a okolnosti nelezení přibližně třicetileté ženy byly podezřelé, nařídil policejní komisař soudní pitvu těla. Nařízená pitva byla povedena ještě téhož dne. Soudní lékař zjistil, že žena zemřela násilnou smrtí, v důsledku udušení při škrcení.
Kriminalisté začali vyšetřovat jednatřicátý případ trestného činu vraždy v letošním roce. V průběhu vyšetřování bylo zjištěno, že zavražděnou je devětadvacetiletá žena bez přístřeší pocházející z Kolínska. Žena pobývala na různých místech v  Praze ve společnosti bezdomovců. Třináctého listopadu ji na Smíchovském nádraží u stánku s občerstvením kontaktoval jednačtyřicetiletý muž. V průběhu rozhovoru se domluvili, že jej žena navštíví v zahradní chatce, kterou měl dotyčný přechodně obývat v Praze 5. Oba se také do tohoto objektu odebrali, zde jí měl hostitel vytknout její zanedbaný zevnějšek a nedostatečnou hygienu. Došlo k hádce a k prudké výměně názorů. Patrně proto, že žena muži usilovně odporovala, došlo k fyzickému napadení. Muž ženu udeřil a poté jí škrtil. Žena po útoku klesla na zem bez známek života. Útočník poté její tělo vyvlekl na zahradu a zde jí ponechal. Ráno zašel za svým sousedem a nad kávou se mu svěřil, že na zahradě našel tělo neznámé ženy. Dohodli se, že soused nález oznámí a poté podezřelý odešel z místa události neznámo kam.
Policisté zahájili pátrání po muži, který se v minulosti opakovaně střetl se zákonem. Byl opakovaně trestán za majetkovou a mravnostní trestnou činnost. Policisté podezřelého zadrželi patnáctého listopadu na jednom z  jeho oblíbených míst. Na základě předložených důkazů se podezřelý ke spáchání trestného činu doznal a byl obviněn ze spáchání trestného činu vraždy dle § 219/1 trestního zákona. Obviněný bude nadále vyšetřován vazebně.                 

vytisknout  e-mailem