Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Hádka cizinců skončila smrtí jednoho z nich

OLOMOUCKÝ KRAJ - Z návštěvy už neodešel, zemřel. 

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého cizince pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví podle § 145 odst. 1, odst. 3 trestního zákoníku.

Ve středu 13. ledna 2021 dopoledne jsme přijali od ZZS Olomouckého kraje oznámení o podezřelém úmrtí mladého muže v bytě v Hranicích. Na místo okamžitě vyrazili policisté a kriminalisté územního odboru Přerov. Ti po prvotním ohledání a zjištění dalších okolností přizvali krajské kolegy, kteří si případ převzali. Kriminalisté provedli důkladné ohledání místa činu a zajištění stop. Podrobně analyzovali získané informace a za necelé tři hodiny zadrželi čtyřiadvacetiletého muže, cizince, kterého podezírali z účasti na smrti zemřelého. Zadržený muž zprvu popíral jakoukoliv spojitost s úmrtím krajana. Postupem času, pod tíhou důkazů, však kriminalistům vypověděl, že mezi muži došlo k šarvátce.

Podle prvotních informací měl poškozený přijít v úterý 12. ledna dopoledne na návštěvu za svým krajanem. Muži popíjeli alkohol a přitom se začali hádat. Slovní rozepře vyvrcholila fyzickou potyčkou, po které host zůstal ležet na zemi. Potlučený muž následně na následky zranění zemřel.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a cizince poslal do vazby. Obviněný muž byl v minulosti v zahraničí odsouzen pro násilnou trestnou činnost.

Muži hrozí za zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví trest odnětí svobody na osm až šestnáct let.

por. Mgr. Libor Hejtman
18. ledna 2021

vytisknout  e-mailem