Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Gymnazisté točili filmy k nebezpečí sociálních sítí

BEROUNSKO - Nebezpečí může číhat i z bezpečí domova. filmy ke shlédnutí !!! 

 
 
Skupina prevence kriminality města Berouna spolu s policejní tiskovou mluvčí v září loňského roku začala realizovat projekt, který má upozornit na nebezpečí sociálních sítí. Nejprve byli osloveni žáci berounských základních škol, kteří byli vyzváni k napsání námětů. Předlohou školákům byla cestovní nástěnka, která byla vystavena ve všech berounských základních školách s tématy souvisejícími s nebezpečím sociálních sítí. Komise obdržela více jak padesát  námětů, ze kterých vybrala pět. Náměty pak byly předány dvanácti studentům 3. a 4. ročníků berounského gymnázia. Ti měli za úkol vypracovat  scénář pro film, ten pak natočit, sestřihat a odevzdat v konečné verzi.  Z pěti scénářů ve filmařské dílně studentů Gymnázia Joachima Barranda nakonec vzniklo šest krátkých filmů jako Ona a on, Závislost, Záměna, Nepříjemné překvapení.
 
Filmy měly premiéru dne 24. února v berounském kině. Dopoledne v předpremiéře filmová preventivní díla svých spolužáků zhlédli školáci základních škol. Odpoledne byli na premiéru pozváni představitelé města Beroun starostka Šárka Endrlová, místostarosta Patrik Brodan, členové skupiny prevence kriminality města Berouna, zástupci středočeské policie, rodiče, profesoři a žáci berounského gymnázia.
 
Na filmovém plátně se objevily filmy o důvěřivosti, šikaně, závislosti na internetu, nebezpečí různých statusů uvedených na profilech. Nejčastější sociální sítí byl jmenován Facebook. Vybrat nejlepší film nebylo pro komisi nic jednoduchého. Studenti náměty školáků převedli do filmového zpracování na jedničku.
 
Vítězným filmem se stal film s názvem Záměna, který natočil a zpracoval David Karapetjan. Jako  nejlepší předloha byla  vybrána předloha k filmu Záměna, kterou napsala Alena Čuvalová, žákyně Jungmannovy základní školy Beroun.
 
Cílem projektu je upozornění na nebezpečí, která jsou za sociálními sítěmi schována. Tato nebezpečí si neuvědomují děti, ale bohužel, ani jejich rodiče. Ti si myslí, že pokud je dítě doma a sedí u počítače, nic se mu stát nemůže.
 
Vyhlášením vítězů projekt rozhodně nekončí. Pokračovat  bude projekcí filmů, před každým školním představením. Využity budou  také během besed, které na školách organizuje v rámci prevence Policie ČR Beroun.
 
Skupina prevence kriminality města Berouna, již nyní připravuje další téma pro druhý ročník soutěže.

filmy ke shlédnutí zde: odkaz youtube
 
nprap. Lenka Uriánková
tisková mluvčí
P ČR ÚO Beroun
25. února 2014

 

 

vytisknout  e-mailem