Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Growshopy na Pardubicku

PARDUBICE, OPATOVICE NAD LABEM - Zboží v hodnotě 10 miliónů 

Od pondělního rána se naši kriminalisté zaměřili na dva obchody, v jejichž prostorách bylo zřejmě možné zakoupit zboží potřebné k pěstování marihuany. Jeden z nich funguje už 5 let v Pardubicích na „Višňovce“, druhý byl založen zhruba před dvěma léty v Opatovicích nad Labem. Zákazníci mohli kromě kamenného obchodu využít i internetový prodej. Nejen uvnitř obchodů, ale i v jednom ze skladů byly nalezeny a postupně zajištěny věci, jimiž mohla být páchána trestná činnost. Jednalo se o semena konopí a potřeby pro jeho pěstování jako je substrát, hnojiva, stany, lampy, vzduchotechnika, elektrospotřebiče, dýmky, a tiskoviny, kterými je užívání konopí propagováno.
 
Na pardubické kriminálce skončili 4 muži ve věku 35 až 37 let. Zatímco probíhaly jejich výslechy, další kriminalisté zajišťovali zboží v hodnotě téměř 10 miliónů korun. Prohlídky nebytových prostor (skladu v Opatovicích nad Labem) stále probíhají, část zajištěných věcí bude odeslána ke kriminalistické expertíze a teprve na základě jejich výsledků a dalších zjištěných informací padne případné obvinění. Všichni čtyři podezřelí muži byli během včerejšího dne propuštěni.
 
Stejné realizace proběhly na několika místech naší republiky. Daleko podrobnější informace proč a za jakých okolností tato "razie" vznikla naleznete ve zprávě, která je zveřejněna na stránkách Policejního prezidia ČR zde.
 
nprap. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
6. listopadu 2013

vytisknout  e-mailem