Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Grand Prix České republiky

KRAJ: Aktualizované informace. 

Pondělí

Víkendové motocyklové závody jsou minulostí, pro stovky policistů to neznamená jen rutinu v podobě usměrňování provozu, pyrotechnických prohlídek či dohledu nad veřejným pořádkem. Letos jsme mimo jiné hledali rodiče pro několik ztracených dětí. Kromě konvenčních hlášení do okruhového rozhlasu, dostanou pro efektivnější pátrání policisté v terénu fotografii ztraceného dítěte na mobilní telefon. V posledním případě jsme využili i dron, pomocí kterého jsme se pátrali a hledali netradiční vozidlo mezi další tisícovkou zaparkovaných. Jeden z policistů na motocyklu pak pomáhal zachraňovat návštěvníka, který kvůli vedru zkolaboval.  Za víkend jsme v Brně a okolí automotodromu přistihli 11 řidičů pod vlivem alkoholu, 2 pod vlivem drog. Prověřujeme také 15 převážně majetkových deliktů (viz níže).

Neděle 17:40

Opatření s převodem provozu od Prahy do protisměrného jízdního pásu bylo zrušeno. Většina vozidel fanoušků opustila okolí Masarykova okruhu. Dopravní opatření se chýlí ke konci.

17:00 Silný provoz je i v Žebětíně směrem na Kohoutovice. Situaci tam komplikují dvě drobnější kolize. Nájezd na dálnici v Bítešské ulici zahltil D1, dopravní policisté korigují situaci. 

16:40 O příčině dopravní nehody je téměř jasno, řidič ve vozidle, které nedobrzdilo, nadýchal při dechové zkoušce 1,69 promile. Rozjezd kulminuje, část vozidel od Kývalky (jedoucích směrem na Brno) policisté odklání na nájezd v Ostrovačicích.

15:40 Nehoda na II/602 mezi Kývalkou a Brnem, lze objet, provozu brání jen částečně. Jeďte opatrně.

15:30 Komunikace kolem okruhu jsou vytížené, provoz je hustý. Na dálnici od Prahy občas zhorší vozidla najíždějící na stavbu, či ze stavby vyjíždějící. Je už take realizováno opatření s převodem provozu od Prahy do protisměrného jízdního pásu (obdobně jako v sobotu).

14:50 Po skončení závodu MotoGP začíná rozjezd návštěvníků z Masarykova okruhu. Zatím bez problémů.

14:30 V okolí okruhu parkovalo dnes 8 781 osobních aut, 2 674 motocyklů, 49 autobusů a 228 karavanů. 

14:00 Policisté se chystají na rozjezd, který začne zhruba za hodinu. Dopravní značení na komunikacích je nastaveno pro co nejkapacitnější odjezd vozidel. 

10:30 Nájezd k okruhu pomalu ustává, vše se dosud obešlo bez problémů.

9:40 Policisté mají nahlášeny dvě krádeže finanční hotovosti ze stanů, prověřujeme i nahlášené zmizení peněz z hotelu. V Brně zmizely výfuky ze dvou motocyklů. Jinak se včerejší den obešel bez závažných incidentů, při rozjezdu došlo ke konfliktu mezi dvěma horkokrevnými řidiči. Padlo pár facek bez újmy na zdraví, jediný šrám tak utrpělo jedno z aut, skončilo s prokopnutým blatníkem. Další eskalaci konfliktu zabránila policejní hlídka. Oba řidiči se budou zodpovídat z přestupku. Na silnicích v Brně a okolí jsme do dnešního rána přistihli 6 řidičů pod vlivem alkoholu, 1 jel pod vlivem drog. V dopravě žádná změna, dálnice bez problému. 

8:30 Stav nezměněn: Provoz na dálnici je plynulý, menší zdržení čeká řidiče v areálu automotodromu.

7:42 Provoz na dálnici je plynulý, menší zdržení čeká řidiče v areálu automotodromu.

První stovky diváků už zaujaly svá místa na okruhu a těší se na závody na místech jsou i policisté. V permanenci je už i nová technika, která zajišťuje datový tok do řídícího štábu včetně policejních informačních systémů (foto níže). 

Sobota 4. srpna 2018

17:00 Opatření zrušeno. Provoz se vraci do normálu. 

16:00 V rámci usnadnění dopravní situace na Kývalce je momentálně veškerá doprava na D1 od Prahy směrována do protisměrného jízdního pásu. Poslední volný sjezd - Ostrovačice. Sledujte aktuální dopravní značení. 

15:30 Rozjezd zahájen, v okolí okruhu parkovalo dnes 7 140 osobních aut, 1 520 motocyklů, 37 autobusů a 210 karavanů. 

15:00 Dosavadní průběh opatření hodnotí policisté jako klidný, sobotní nájezd byl plynulý, nyní jsou nachystána opatření na rozjezd. 

Dne brzy ráno proběhla pyrotechnická prohlídka. Pří ní pyrotechnik musel pomocí rentgenu zkontrolovat dva zapomenuté batohy a jeden kufr. Policisté jsou nachystáni na příjezd fanoušků. 

Páteční den proběhl bez komplikací. Bohužel u obce Lesní Hluboké došlo k tragické dopravní nehodě. Řidič osobního auta podle provotních informací nestihl dokončit předjížděcí manévr. Třiapadesátiletý cizinec jedoucí na motorce zraněním po střetu s protijedoucím autem v nemocnici podlehl. Policisté rovněž přistihli jednoho cizince, který řídil pod vlivem alkoholu (1,16 promile). 

Pátek 3. srpna 2018

16:30 Policisté v pátek nemuseli řešit zásadní problémy, několik drobných nehod a v jednom případě porouchané auto zkomplikovalo provoz na dálnici D1. Jeden cizinec se dopustil přestupku proti majetku (krádež ve stánku). Odešel bez zboží a navíc musel zaplatit pokutu. Policsté rovněž našli jedno ztracené dítě, které uklidnili a pohlídali do příchodu rodičů. U okruhu parkovalo 3 143 osobních aut, 724 motorek, 10 autobusů a 39 karavanů. Do Brna už dorazili i zahraniční kolegové, kteří se připraví na sobotní a nedělní náročné směny (foto). Momentálně probíhá rozjezd. 

14:00 Úvodními tréninkovými jízdami odstartoval na Masarykově okruhu v Brně letošní závod mistrovství světa silničních motocyklů. Policisté v ranních hodinách provedli pyrotechnickou prohlídku areálu. Na příjezdových trasách usměrňují nájezd fanoušků na okruh. V rámci bezpečnostního opatření v nočních hodinách dohlíželi na veřejný pořádek v kempech poblíž okruhu i ve městě.

Postupný nájezd fanoušků na okruh i do ubytovacích zařízení a kempů probíhá bez dopravních problémů. Policisté nemuseli zatím v dopravě řešit žádné závažné problémy.

Středa 1.8. 

Odpoledne proběhla tisková konference, na které ředitel plk. Leoš Tržil zdůraznil mimo jiné dopravní omezení na dálnici a z něj vyplývající doporučení pro fanoušky, kteří tudy pojedou na okruh. Prezentace z tiskové konference zde

Bezpečnost v areálu a na tribunách

Vzhledem ke stále platnému vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem bude obdobně jako v loňském roce nasazeno více kriminalistů a policistů v civilu, posílen bude monitoring areálu. Se speciálně vycvičenými psy budeme provádět pyrotechnické prohlídky tribun. Nově budou na vybraných místech instalována betonová svodidla určená k ochraně osob. Návštěvníci musí počítat s důkladnými prohlídkami u vstupů, kde budou v případě potřeby asistovat i policisté.  V případě nálezu podezřelého předmětu nebo zaznamenání podezřelého chování ihned kontaktujte policisty.  Všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat platný návštěvní řád.

Zabezpečení majetku

Stovky policistů budou chránit majetek návštěvníků nejen v kempech a na tribunách, ale také v samotném městě a jeho okolí. Vyzýváme všechny účastníky k tomu, aby neponechávali důležité věci ve vozidlech či stanech a doklady a cennosti měli vždy pod kontrolou. Do terénu vyrazí také policisté na čtyřkolkách i koních, které doplní v minulosti osvědčené cyklohlídky. Návštěvníkům bude k dispozici i detašované pracoviště obvodního oddělení a v pohotovosti připravení překladatelé. Problémy návštěvníků z ciziny pomohou řešit i zahraniční kolegové (Rakousko, Slovinsko a nově také Slovensko).

Doprava

Bezpečnost a plynulost

Zejména ve špičkových dobách (pátek odpoledne, sobota ráno, neděle ráno a odpoledne) očekáváme velmi silný provoz. Řidičům doporučujeme, aby počítali se zdržením a zejména na nedělní závody vyrazili s dostatečným předstihem.  Policisté budou na všech kritických místech urychlovat provoz, kapacita komunikací je ale omezená. Řiďte ohleduplně a respektujte pokyny policistů a pořadatelů, stejně jako aktuální dopravní značení. Všichni jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu.  Řidiči musí dbát i na zákaz požívání alkoholu a drog při řízení, který budeme kontrolovat.

Vlastní doprava

Příjezdové cesty k parkovištím a kempům budou vyznačeny dopravním značením. Pro příjezd do areálu brněnského Masarykova okruhu doporučujeme využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy exit 182 – Kývalka  a exit 178 – Ostrovačice. Pozor, na Kývalce je dopravní omezení, chcete-li zde odbočit k okruhu:

a)      při cestě od Prahy se neřaďte před omezením do protisměrného pásu.

b)      při cestě od Brna na Prahu se včas zařaďte do pravého jízdního pruhu.

Parkování

S předstihem si na stránkách okruhu (odkaz) vyberte vhodné parkování určené pro váš dopravní prostředek a adekvátní ke druhu vstupenky. Ušetříte si tak čas a stres a ulevíte provozu v exponovaných místech. V případě extrémně nepříznivého počasí bude platit tzv. „Mokrá varianta“ parkování, sledujte aktuální dopravní zpravodajství, web a sociální sítě.

Veřejná doprava

Návštěvníkům z Brna a blízkého okolí doporučujeme využít autobusy městské hromadné dopravy. Doprava je zdarma a odpadá problém s parkováním.

Na místě budou k dispozici tiskoví mluvčí: mjr. Pavel Šváb (606 637 505), por. Bohumil Malášek (724 273 004).

Odkazy do noveho okna

kývalka omezení

kývalka omezení 

Detailní náhled

MotoGP (1)

MotoGP (1) 

Detailní náhled

MotoGP (2)

MotoGP (2) 

Detailní náhled

MotoGP (3)

MotoGP (3) 

Detailní náhled

zahraniční kolegové_SVK

zahraniční kolegové_SVK 

Detailní náhled

instruktáž_dopravní opatření

instruktáž_dopravní opatření 

Detailní náhled

instruktáž_pořádková policie

instruktáž_pořádková policie 

Detailní náhled

pyro_prohlídka

pyro_prohlídka 

Detailní náhled

nová technika pro datové přenosy

nová technika pro datové přenosy 

Detailní náhled

nová technika pro datové přenosy

nová technika pro datové přenosy 

Detailní náhled

nová technika pro datové přenosy

nová technika pro datové přenosy 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem