Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Gambler uniká

BRNO VENKOV: Na hrací automaty si vydělává krádežemi v rodinných domech 

 Více než měsíc řádí na Brněnsku zatím neznámý pachatel. Ten se specializuje především na krádeže vloupáním do rodinných domů. Kriminalisté z územního odboru Brno-venkov mají zmapovánu desítku případů na území města Tišnov, Kuřimi v Židlochovicích. Zloděj vstupuje do objektů zpravidla zadním traktem domu a to po rozbití skleněné výplně okna a vypáčením vstupních dveří. Majitelé vykradených domů přišli vedle finanční hotovosti především o šperky, počítače, elektroniku, sbírku mincí, v jednom případě i o hudební nástroje a další cennosti. Zloděj nevstupuje do domů bez ověření. Před chystaným vloupáním několikrát zazvoní. Pokud mu majitel otevře, jako důvod návštěvy uvádí prodej palivového dřeva. Vystupuje velmi sebevědomě až neodbytně. Přitom žádné dřevo na prodej nemá. Dokáže také velmi zasvěceně přesvědčovat osloveného obyvatele domu. O chvíli později je schopen vykrást sousední rodinný dům. Trestné činnosti se dopouští zejména v dopoledních hodinách.

V jednom případě byli policisté velmi blízko dopadení pachatele, když všímavý občan našel jeho tašku s odloženými odcizenými věcmi. Zloděj zavětřil nebezpečí a zmizel jako pára nad hrncem. Kriminalistům se podařilo v průběhu šetření zjistit, že pachatel mimo jiné také svůj čas tráví v hernách hrou na výherních automatech. Policistům se podařilo získat z jedné z heren videozáznam, na němž je hledaný zloděj zachycen. Je zde důvodné podezření, že v hracích automatech končí prostředky, které zloděj krádežemi postupně získává. Během necelého měsíce způsobil téměř půlmiliónovou škodu. Kriminalisté se také právem domnívají, že může hrát roli i v dalších případech vykradených domů a bytů v městských částích Brna.
 

Popis pachatele:

Muž střední postavy ve věku asi 45 až 55 let, vysoký asi 165-175 cm, oválný obličej, prošedivělé vlasy rovné, hovořící českým jazykem bez dialektu. Oblečen tmavší delší zimní bundy s kapucí, světlé kalhoty, po boku v úrovni stehen kapsy.

por. Bohumil Malášek

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem