Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Funkce se ujal nový policejní ředitel

KRAJ VYSOČINA: Ředitele novinářům představil policejní prezident genmjr. Mgr. Oldřich Martinů. 

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina má od středy 1. prosince 2010 nového ředitele. Na základě výsledků nabídkového řízení se jím stal dosavadní statutární zástupce - náměstek krajského ředitele pro vnější službu - plk. Mgr. Miloš Trojánek.
 
Nového ředitele představil novinářům policejní prezident genmjr. Mgr. Oldřich Martinů. Slavnostnímu uvedení nového ředitele do funkce byl přítomen také hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.
Plk. Mgr. Miloš Trojánek nahradí ve funkci současného ředitele plk. Mgr. Josefa Bačkovského, který dnem 30. listopadu 2010 odchází po 31 letech a 90 dnech aktivní služby v policejním sboru ze služebního poměru do civilu.
 
„Neměl nijak snadnou pozici, protože se do nabídkového řízení na tento post přihlásili všichni tři stávající náměstci krajského policejního ředitele z Vysočiny. Všichni tři patří mezi zkušené policisty a byli velice kvalitními kandidáty. Ale já jsem mohl vybrat pouze jednoho z nich,“ řekl ke jmenování nového ředitele policejní prezident.
Jak dále dodal,  plukovník Miloš Trojánek stál při zrodu krajského ředitelství na Vysočině. Byl od samého začátku členem týmu, který krajské policejní uspořádání budoval a pochází z Vysočiny, kde také působil na různých pozicích v rámci struktury policie. „Nebude mít snadnou pozici a bude muset také najít co nejdříve náhradu za sebe – tedy obsadit pozici svého náměstka pro vnější službu,“ dodal Oldřich Martinů.
 
„V osobě plk. Miloše Trojánka získává celý tým krajského ředitelství policie zkušeného člověka, který stál při zrodu krajského útvaru a byl při každém zásadním rozhodování o jeho formování. Nyní už bude na něm a na jeho nejbližším týmu, jak naváže na uplynulých jedenáct měsíců. Věřím, že štafetu, kterou mu dnes předávám, ponese k cíli, který jsem si na začátku našeho snažení společně stanovili,“ řekl ke jmenování nového ředitele plk. Mgr. Josef Bačkovský.
 
Poděkování dosavadnímu řediteli plk. Mgr. Josefu Bačkovskému osobně vyjádřil také hejtman kraje Vysočina, který uvedl, že je v České republice málo krajů, kde by byla tak úzká shoda mezi krajskou samosprávou a policejními složkami. „Jsem rád, že nový ředitel byl osobně u budování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a že bude v nastoupené cestě pokračovat tak, aby si Vysočina udržela pro své občany statut bezpečného kraje,“ řekl hejtman.
 
Za spolupráci svému předchůdci poděkoval také nově jmenovaný ředitel. „Měl jsem to štěstí, že jsem při budování krajského ředitelství stál po boku plukovníka Josefa Bačkovského, že jsem byl v jeho nejbližším týmu a měl tak možnost podrobně nahlédnout do všech zásadních oblastí,“ řekl Miloš Trojánek. Současně uvedl, že má nyní před sebou lehký i těžký úkol. „Mým hlavním úkolem je navázat na práci mého předchůdce a posunout náš kraj zase o další krůček dopředu,“ doplnil s tím, že při nastaveném úsporném rozpočtu pro rok 2011 nebude snadné udržet ve vztahu k veřejnosti stejný komfort, na který byla veřejnost v našem kraji ze strany policie zvyklá.
 
 
Plk. Mgr. Miloš Trojánek se narodil se v roce 1967 v Novém Městě na Moravě. V současné době žije se svou rodinou v Jihlavě. Miloš Trojánek vystudoval Gymnázium ve Žďáře nad Sázavou a poté Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Do služebního poměru k Policii České republiky nastoupil v roce 1992 jako inspektor 1. skupiny dopravního inspektorátu - dohled nad silničním dohledem. Od roku 1996 působil na pozici vedoucího dopravně správních agend Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství Policie ČR ve Žďáře nad Sázavou. Od roku 1997 zastával pozici vedoucího Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství policie ČR ve Žďáře nad Sázavou. 1. září 2006 byl jmenován do funkce zástupce ředitele Okresního ředitelství PČR v Jihlavě.
Z této pozice přešel k 1. lednu 2009 na základě výběrového řízení na pozici vedoucího Územního odboru Jihlava pro vnější službu. Byl členem týmu, který se podílel na přípravě a vzniku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Od 1. ledna 2010 zastává pozici náměstka ředitele Krajského ředitelství policie kraje Vysočina pro vnější službu.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
1. prosince 2010
 
Odkazy do noveho okna

nový ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina

nový ředitel Krajského ředitelství polic... 

Detailní náhled

nový ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina

nový ředitel Krajského ředitelství polic... 

Detailní náhled

nový ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina

nový ředitel Krajského ředitelství polic... 

Detailní náhled

nový ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina

nový ředitel Krajského ředitelství polic... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem