Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Fotografická soutěž

Porota posuzovala 153 zaslaných fotografií od 32 autorů. Vítěz získá hodnotný fotoaparát. 

Dne 12. prosince 2018 uplyne 60 let od vzniku Kriminalistického ústavu. Oslavy tohoto významného jubilea připomíná několik akcí. První z nich byla fotografická soutěž na téma „kriminalistika ve fotografii“, kterou ústav pořádal ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů. Soutěž byla určena pro policisty a občanské zaměstnance Policie ČR. Tématem soutěže byla kriminalistika – obsah fotografií mohl zachycovat např. práci kriminalistů, zajištěné předměty a stopy, technické prostředky nebo přístroje používané v kriminalistice. Zpracování tématu bylo zcela na fantazii autora (fotografie mohly být reálné či naaranžované, upraveny ve speciálních programech, z prostředí kriminalistických laboratoří, historické i současné).

porotaDo soutěže se zapojilo 32 autorů, kteří zaslali celkem 153 fotografií. Odborná porota ve složení MgA. Jaroslav Tichý, mjr. JUDr. Lubomír Mácha, doc. Mgr. MgA. Tomáš Pospěch, Ph.D., kpt. MgA. Robert Kiss, DiS., Věra Feithová a plk. Mgr. Ľuboš Kothaj vybrala 55 fotografií na výstavu, 13 fotografií do kalendáře Kriminalistického ústavu na rok 2019 a určila pořadí pěti nejzdařilejších fotografií, jejichž autoři budou oceněni na vernisáži dne 18. září 2018 v Muzeu Policie ČR.  

Pět vítězných fotografií a šestá, kterou doporučila porota, budou vydraženy na koncertě Nadace policistů a hasičů dne 22. listopadu 2018 v hotelu Ambassador - Zlatá Husa v Praze. Celý výtěžek dražby bude věnován na konto nadace.

kpt. Mgr. Petra Srnková 
Kriminalistický ústav
13. července 2018

   

vytisknout  e-mailem