Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Fotbalové utkání s Hradcem Králové

JABLONEC N.N. - Dva fanoušci hostí napadli zasahující policisty. 

V sobotu 24. listopadu proběhlo na fotbalovém stadionu Chance arena v Jablonci n.N. utkání mezi fotbalisty Jablonce n.N. a Hradcem Králové. Policisté vyhodnotili bezpečnostní situaci a byli v pohotovosti řešit vzniklé situace. Jejich úkolem bylo zajištění klidu a pořádku před, v průběhu i po ukončení utkání v okolí stadionu a ve městě Jablonec n.N.

Během policejního opatření bylo nutné řešit čtyři přestupky ve veřejném pořádku. Fanoušci hostí při odchodu ze stadionu policistům nadávali, házeli po nich různé předměty a opakovaně neuposlechli výzev policistů. Událost vyvrcholila až napadením dvou policistů.

Vzniklá situace si vyžádala důrazný zákrok na obranu policistů. Pět osob bylo omezeno na osobní svobodě, kdy k jejich zadržení bylo nutné užít donucovací prostředky pod jednotným velením krajské pořádkové jednotky – hmaty, chvaty, údery, slzotvorné prostředky, obušek a pouta. Dva muži, kteří napadli zasahující policisty, byli zadrženi a převezeni na policejní služebnu, kde jim bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Použití donucovacích prostředků i celý zásah byl vyhodnocen jako oprávněný.

por.Mgr.Ludmila Knopová
26. listopadu 2012
tel. 724 179 464
email: tiskova.liberec@email.cz

vytisknout  e-mailem