Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Fotbalové utkání AC Sparta Praha a FC Kodaň na Letné

Pražská policie přijala v souvislosti se zítřejším fotbalovým utkáním třetího kola kvalifikace Ligy mistrů odpovídající bezpečnostní opatření. 

Na bezpečnostním opatření, jehož cílem je především bezproblémový průběh celé akce, se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, dopravní, cizinecké policie a kriminální služby. Také členové antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky spolu s kolegy na koních, psovodi a kolegy z letecké služby. Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s organizátory a zástupci obou týmů, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne. Policisté již dnes a zítra 15. srpna, tedy v den utkání, budou v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a dohlížet na veřejný pořádek. Zítra doprovodí průvod fanoušků ze Staroměstského náměstí, až ke stadionu na Letné, jehož brány se otevřou v 17:30 hod. 

Pražská policie vnímá toto utkání jako rizikové, a to zejména v souvislosti s protiprávním jednáním příznivců obou celků, ke kterým došlo před a po prvním utkání v Kodani. Z tohoto důvodu byl navýšen počet policistů na bezpečnostním opatření, a to především o policisty pořádkových jednotek.

V souvislosti s úterním utkáním, které začíná v 19:00 hod. na fotbalovém stadionu AC Sparta Praha v ulici Milady Horákové na Letné je potřeba upozornit občany, návštěvníky metropole a hlavně motoristy na dopravní omezení u stadionu a v jeho okolí.

por. Mgr. Jan Rybanský - 14. srpen 2023

vytisknout  e-mailem