Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Finanční dar pro kardiologické oddělení

KRAJ VYSOČINA: Policisté a občanští zaměstnanci předali nemocnici přes sedmdesát tisíc korun 

Policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dnes věnovali Kardiologickému oddělení Nemocnice Jihlava finanční dar v celkové výši 73 450 korun. Navázali tak na obdobnou akci, která proběhla přibližně před rokem. Tehdy se podařilo pro Onkologické oddělení jihlavské nemocnice vybrat přes padesát tisíc korun, za které byly pořízeny tři volumetrické pumpy a pomoc tak směřovala onkologicky nemocným lidem.

Na sklonku letošního roku chtějí policisté a občanští zaměstnanci policie na Vysočině opět pomoci tam, kde je to třeba. Nadchli se proto do cíle vybrat peníze a předat je k dobrému účelu, tentokrát kardiologickému oddělení. Kardiologické oddělení Nemocnice Jihlava vzniklo jako jediné na Vysočině a pomáhá tak lidem v celém kraji. Oddělení se stalo Kardiovaskulárním centrem a ročně je zde hospitalizováno přibližně tři a půl tisíce pacientů.

Policisté a občanští zaměstnanci mohli od listopadu poskytnout dobrovolný finanční příspěvek s cílem pomoci pacientům kardiologie. Do dobročinné akce se zapojovali policisté a občanští zaměstnanci napříč všemi útvary policie v celém Kraji Vysočina. Finančně ji podpořila také Základní organizace Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Jihlava.

Minulý týden bylo vybírání finančních příspěvků ukončeno a celková částka, kterou policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina darovali Nemocnici Jihlava, dosáhla výše 73 450 korun. Peněžní dar předali policisté v pondělí 17. prosince v jihlavské nemocnici zástupcům kardiologického oddělení. Za předané peníze bude pořízen přístroj EKG a další potřebné věci.  

„Velmi si vážím toho, že mohu být ředitelem krajského ředitelství, kde se policisté a občanští zaměstnanci dokáží společně podílet na věci, jejímž výsledkem je pomoc lidem, kteří to potřebují,“ řekl ředitel krajského ředitelství brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek, který zároveň dobročinnou akci od jejího počátku plně podpořil.

Za všechny, kteří při dobročinné akci finančně přispěli, lze dodat: „Jsme velmi rádi, že se můžeme společně podílet na pomoci nemocným lidem. Rovněž doufáme, že pořízení přístroje alespoň trochu ulehčí náročnou práci lékařům, sestrám i ostatnímu personálu oddělení, kteří o pacienty pečují."

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

17. prosince 2018

vytisknout  e-mailem