Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Figury z betlému skončily na dlažbě

NÁCHODSKO - Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. 

BetlémFoto/MP NáchodAKTUALIZACE -Sochy skácel neúmyslně. Policisté  důkladně vyhodnotili  obrazové záznamy a detailně prověřili všechny okolnosti, za nichž časně ráno 27. 12. 2017 padly na dlažbu  dvě figury z dřevěného betlému u kostela na náchodském náměstí. Z nich vyplynulo, že zjištěný mladý muž (18 let) nezpůsobil pokácení figur Josefa a před ním umístěné ovce úmyslným jednáním. Vzhledem k tomu policisté původní podezření z trestného jednání, tedy přečinu poškození cizí věci, odložili. Původce neopatrného jednání a následného poškození to ovšem nezbavuje odpovědnosti za způsobenou škodu. Odložením nebylo dotčeno právo poškozeného na náhradu vzniklé škody, a tu město Náchod po odborném vyjádření vyčíslilo na částku 35.000 korun.

por. Mgr. Eva Prachařová
19.1. 15:30 hodin

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřují poškození dřevěných figur betlému na náměstí TGM v Náchodě. Podle přijatého oznámení k poškození dřevěných soch betlému, umístěných u náchodského kostela stojícího uprostřed náměstí, došlo krátce před druhou hodinou ranní ve středu 27. 12. 2017. 

Hmotnou škodu, způsobenou na dřevěných sochách ze sousoší betlému, konkrétně figur Svatého Josefa a před ním stojící ovečky, zástupci města Náchod předběžně odhadli na částku minimálně 10 tisíc korun.  Policie po přijetí oznámení okamžitě provedla nezbytné procesní úkony, jehož součástí je vyhodnocení získaných důkazních materiálů včetně kamerových záznamů z městského kamerového systému.

Případ jsme kvalifikovali a dále šetříme jako přečin poškození cizí věci s trestní sazbou odnětí svobody až na jeden rok.

por. Mgr. Eva Prachařová
28. 12. 2017 v 14:30

Odkazy do noveho okna

Betlém

Náchod/betlém 

Detailní náhled

Betlém

Náchod/betlém 

Detailní náhled

Betlém

Náchod/betlém 

Detailní náhled

Betlém

Náchod/betlém 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem