Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Festival rockové hudby skončil

ZLÍNSKO: Pár týdnů bude ve Vizovicích klid. 

Během dnešního dne opustili Vizovice poslední fanoušci rockové hudby a v ulicích městečka zavládne na pár týdnů klid. Stejně jako každý rok, i letos proběhl festival bez větších komplikací a problémů. Na jeho poklidný průběh dohlížely denně desítky policistů z různých oddělení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Dnes dopoledne policisté na některých odjezdových trasách z města kontrolovali, zda řidiči usedli za volanty svých automobilů střízliví. Všichni řidiči mají každoročně po celou dobu konání festivalu možnost přijít na Obvodní oddělení policie ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda mohou bez obav usednout za volant. Dnes od rána této možnosti využilo celkem 135 řidičů.

Rekordmanem byl pětačtyřicetiletý muž, který se přišel zeptat, zda už může odjet, přičemž hodnota na displeji přístroje ukázala cifru 2,1 promile alkoholu. Policisté muži doporučili, aby do vystřízlivění počkal ještě několik hodin.

Čtyřiadvacetiletá žena, které přístroj ukázal hodnotu 0,56 promile alkoholu, i přesto usedla pár minut poté za volant a chtěla z Vizovic odjet. Při výjezdu z města ženu zastavila policejní hlídka a odborná dechová zkouška ukázala hodnotu 0,99 promile alkoholu. Přišla o řidičské oprávnění a další jízdu jí policisté zakázali.

Policisté také zastavili řidiče, který řídil, přestože to měl soudem zakázáno a dopustil se tak trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Další muž zase řídil vozidlo, přestože nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění a dopustil se tak přestupku.

Po dobu konání festivalu zastavili policisté celkem 21 nezodpovědných řidičů pod vlivem alkoholu, kteří za volantem riskovali životy a zdraví nejen svoje, ale také ostatních účastníků silničního provozu. Dva z nich nadýchali více než jednu promile alkoholu, z toho jeden byl cizinec a druhou hříšnicí byla devětačtyřicetiletá žena, která jezdila svým vozidlem po stanovém městečku, přičemž jí v těle kolovalo téměř dvě promile alkoholu. Další dva řidiči zase řídili pod vlivem drog, u jednoho řidiče, cizince, našel speciálně vycvičený policejní pes drogy v zavazadlovém prostoru. O jaké drogy se jednalo, určí až kriminalistická expertiza.

Prověřujeme celkem 5 krádeží, 3 ze stanů a 2 krádeže mobilních telefonů, které jejich majitelé zanechali na stole v restauraci. 4 z 5 krádeží prověřujeme jako přestupky proti majetku a po projednání je předáme k potrestání viníků příslušnému úřadu stejně jako další 2 přestupky proti občanskému soužití, kterými se v průběhu festivalu policisté zabývali.

Policisté uložili celkem 143 blokových pokut za přestupky v dopravě, jednalo se zejména o nerespektování dopravního značení a parkování na místech, kde je to zakázáno.

Nutno dodat, že čísla ještě nemusí být konečná. Spousta fanoušků si až po příjezdu domů uvědomí, o co přišli a ztráty a krádeže oznamují v následujících dnech.

15. července 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem