Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

FBI pořádala v Česku důležité setkání

Policejní experti vyšetřující případy sexuálního zneužívání dětí se setkali na Policejní akademii v Praze. 

Toto setkání iniciovala pracovní skupina FBI „VIOLENT CRIMES AGAINST CHILDERN INTERNATIONAL TASK FORCE“(VCACITF), jejíž hlavním úkolem je efektivní identifikace dětských obětí a zejména ztotožnění a dopadení pachatelů po celém světě. To vše je možné díky rychlé spolupráci napříč členskými státy, Interpolem a Europolem.

Česká republika má od letošního roku ve VCACITF svého zástupce. Policista z úřadu služby kriminální policie a vyšetřování se stal styčným důstojníkem pro přímé řešení a spolupráci s kolegy ze zahraničí v konkrétních případech zneužívání dětí. Předpokladem pro získání tohoto postu bylo náročné výběrové řízení, včetně absolvování dvoutýdenního školení v USA.

Fungování v rámci této vysoce expertní sítě umožnila mezivládní dohoda mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými o posilování spolupráce při prevenci a potírání trestné činnosti.

Při samotném setkání došlo na prezentace různých případů, včetně těch aktivních a sdílení informací a postupů, které umožňují potírání této závažné trestné činnosti na dětech.

kpt. David Schön
21. června 2024

vytisknout  e-mailem