Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Falešný bankéř připravil ženu o 299 tisíc korun

ZLÍNSKO: Uvěřila, že je její účet napaden. 

Kriminalisté se od včerejška zabývají dalším podvodem, při němž přišla osmatřicetiletá žena ze Zlína poté, co ji kontaktoval „falešný bankéř“, o tři sta tisíc korun. Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.

Muž, který se představil jako pracovník banky, zavolal ženě včera ráno a tvrdil jí, že na jejím účtu proběhly podezřelé transakce, proto je potřeba převést všechny peníze na jiný, zabezpečený účet. Dále bylo podle něj nutné, aby si žena vzala úvěr ve výši tři sta tisíc korun, což žena učinila online a peníze měla za okamžik na účtu. Poté podle pokynů údajného bankovního poradce postupně převedla bez jedné koruny veškeré peníze ze získaného úvěru v osmi transakcích na údajně zabezpečený účet. Falešný bankéř po získání peněz ukončil hovor a jeho číslo se v tom okamžiku stalo nekontaktní. V tu chvíli si žena uvědomila, že naletěla podvodníkovi a událost oznámila na policii.

Od začátku listopadu jsme pouze na Zlínsku přijali oznámení o 11 případech různých typů podvodů, před kterými neustále varujeme. Ať už se jedná o falešné bankéře, údajné investice do kryptoměny nebo o klamné odkazy na zásilkové společnosti v případě prodeje zboží prostřednictvím internetu. Škoda, která lidem od začátku měsíce vznikla, činí téměř dva miliony korun.

24. listopadu 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem