Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Poznáte pachatele z bankomatu /AKTUALIZACE/

HODONÍNSKO: O peníze z bankomatu se pokusil nezákonně, ale nevyšlo to. 

Hodonínští policisté prošetřují zásah do bankomatu, který je umístěn v centru Hodonína. Neznámý pachatel během čtvrtečního odpoledne na tento bankomat připevnil na výdejní otvor bankovek speciální lištu, která tento otvor zakrývala. Jejím úkolem bylo oklamat vybírající osobu, aby si myslela, že vybrané peníze bankomat nevydal. Ve skutečnosti by se ukrývaly pod uvedenou krycí lištou a pachatel by si o chvilku později bankovky zpod lišty odebral. Na tento trik však nenaletěl jeden z vybírajících, kterému přišlo podivné, že mu požadované bankovky bankomat nevydal. Při podrobnějším ohledání bankomatu si všiml právě této lišty. O tom informoval banku, které bankomat patří, a následně se o věci dozvěděli policisté. Případem se zabýváme a pátráme po pachateli, který na bankomat lištu umístil a chtěl se nezákonně obohatit.

Protože se nejedná o zcela ojedinělý případ v rámci naší republiky, nabádáme veřejnost k ostražitosti. Před samotným výběrem peněz z bankomatu se vždy letmým pohledem přesvědčte, zda na bankomatu není něco, co tam běžně nebývá. Také si ověřte, že jste u výběru sami a nekouká vám někdo cizí přes rameno. Při jakýchkoliv pochybnostech raději bankomat neužijte a podezření na možný zásah do něj sdělte bance.

AKTUALIZACE 11. 1. 2018:

Policistům se podařilo získat snímky z bankomatu, které zachycují pachatele výše uvedného jednání v době, kdy na bankomat instaluje krycí lištu. Obracíme se na veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění tohoto muže. Ozvat se nám můžete na telefonu 974 633 470 nebo na lince 158.

por. Bc. Petr Zámečník, 5. 1. 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem