Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Evakuace žáků v Dobrušce

Taktické cvičení IZS 

V pátek 24. června 2011 čekal na žáky Základní školy Františka Kupky v Dobrušce den zcela odlišný od ostatních. V osm hodin ráno jako pokaždé neohlásil zvonek v budově školy začátek vyučování. Místo toho byl vyhlášen poplach a hned po něm proběhla evakuace všech žáků i vyučujících a dalších zaměstnanců z budovy na určené stanoviště. Z něj potom děti i dospělí pozorovali cvičný zásah hasičů při požáru školy. Tentokrát se jednalo naštěstí jen o simulovanou situaci, při které vše dobře skončilo.

Program taktického cvičení poté pokračoval dalšími ukázkami, které pro všechny přítomné mohly být stejně zajímavé a pestré jako evakuace a zásah. Svoji práci po dobrušských hasičích Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje zde prezentovali i policisté z Územního odboru Rychnov nad Kněžnou. Školáci si mohli prohlédnout služební vozy i motocykl Yamaha 600, se kterými přijeli policisté z rychnovského Dopravního inspektorátu a Obvodního oddělení Dobruška. Jejich kolegové ze Služby kriminální policie a vyšetřování zase poodhalili tajemství policejní techniky a svého "nádobíčka".
 
Děti ale zhlédly i kynologický výcvik strážníků Městské policie Kostelec nad Orlicí a jejich místní kolegové zase dětem předvedli, jak a čím se měří rychlost vozidel. První pomoc v praxi názorně předvedli zástupci Českého červeného kříže Hradec Králové a Horská služba Deštné v Orlických horách představila záchranné prostředky, se kterými vyjíždí do terénu. Kromě vozového parku policistů mohly děti obdivovat i hasičskou techniku Jednotky Sdružení dobrovolných hasičů z Domašína.

Tématické cvičení tak nejen prověřilo organizaci a koordinaci školy a složek Integrovaného záchranného systému při zásahu, ale doufejme, že i prohloubilo znalosti žáků při ochraně zdraví jejich i ostatních, majetku, životního prostředí a také seznámilo přítomné s prací zúčastněných složek IZS.

por. Mgr. Alena Kacálková
27. června 2011

vytisknout  e-mailem