Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Elektro kolo zmizelo ze soukromého pozemku

KLADENSKO – Pátráme po pachateli i odcizeném elektro kole. 

Na policejní služebnu obvodního oddělení Zlonice bylo dne 6. května 2020 oznámeno odcizení jízdního elektro kola v obci Zvoleněves.

Neznámý pachatel v době od 17.00 hodin dne 5. května 2020 do 14.30 hodin následujícího dne vnikl na pozemek obydleného rodinného domu v obci Zvoleněves odkud následně odcizil jízdní elektro kolo značky Apache Hawk, černé barvy. Tímto svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 35 000,-Kč.

Policisté nyní po pachateli i odcizeném jízdním elektro kole pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se v obci Zvoleněves na elektro kole, černé barvy.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který elektro kolo odcizil sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i  přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.


nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. května 2020

vytisknout  e-mailem