Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dvě vraždy na jižní Moravě

KRAJ: Aktualizace - objasnění. 

Aktualizace 26.8.

V sobotu oznámila na tísňovou linku žena, že v Brně v domě s pečovatelskou službou nalezla staršího muže bez známek života.  Na základě ohledání místa činu, zajištěných stop a provedené pitvy bylo zřejmé, že jde o zvlášť závažný zločin vraždy. Kriminalisté provedli šetření v okolí místa činu, zajistili kamerové záznamy a vyslechli i lidi, kteří se s poškozeným znali. Během ohledání se ukázalo, že v bytě zřejmě chybí televizor, mobilní telefon a klíče. Vyhodnocením stop z oboru daktyloskopie, trasologie a biologie jsme získali informace k osobě podezřelého, který byl v neděli zadržen.  Kriminalistům při výslechu uvedl, že si večer tipoval byty, kde by mohl něco ukrást. Seniora poté, co mu na zaklepání otevřel dveře, odstrčil a vniknul do bytu. Osudným se staršímu muži zřejmě stalo volání o pomoc, po kterém ho obviněný opětovně fyzicky napadl a způsobil mu smrtelná zranění v oblasti hlavy. Odcizené věci policistům vydal, telefon už byl v zastavárně. V případě uznání viny hrozí muži až dvacetiletý trest, případně i trest výjimečný.

mjr. Pavel Šváb, 26.8.2019

Jihomoravští kriminalisté mají za sebou perný víkend.  V pátek večer se policistům ozvala žena z Hodonínska, že ji v bytě napadl bývalý druh s úmyslem ji zabít. Čin se mu naštěstí nepodařilo dokončit. Několik hodin po útoku byl zadržen a obviněn z vraždy ve stádiu pokusu, v současné době čeká v cele na rozhodnutí o uvalení vazby.

V sobotu pak oznámila na tísňovou linku žena, že v Brně v domě s pečovatelskou službou nalezla staršího muže bez známek života.  Na základě zajištěných stop a provedené pitvy věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy.

Na objasnění všech okolností případů nadále pracujeme, jakmile to situace dovolí, zveřejníme další informace.

mjr. Pavel Šváb, 25.8.2019

vytisknout  e-mailem