Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dvě smrtelné nehody v jeden den

ZLÍNSKO: Černý pátek na zlínských silnicích.  

Poslední školní den vyšetřovali zlínští policisté dvě fatální nehody. Lidský život si vyžádala šílená jízda řidiče osobního auta, který srazil dva mladé cyklisty. Svou roli kromě obrovské nezodpovědnosti a risku hrál také alkohol a možná i drogy. Smrtí nakonec skončila i havárie, která se stala v pátek ráno. Řidič Opelu těžkým zraněním podlehl o víkendu.
V pátek 28. června po páté hodině ráno vyjeli dopravní policisté vyšetřovat havárii osobního vozu Opel Vectra, která se stala u obce Poteč na Zlínsku. Podle všeho se odehrála tak, že devětadvacetiletý řidič z Valašských Klobouk se nevěnoval plně řízení a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel mimo silnici. U mostku na cestě mezi Valašskými Klobouky a Vsetínem narazil do tří vzrostlých stromů, z nichž dva vyvrátil. Auto se převrátilo na střechu a sklouzlo do říčky Brumovka. Řidič se těžce zranil, do ostravské fakultní nemocnice ho transportoval vrtulník. Vážným poraněním hlavy podlehl následující den ve večerních hodinách. Jeho o deset let starší spolujezdec zůstal hospitalizován na traumatologii ve Zlíně, jeho zranění by se podle odhadů měla zahojit do dvou týdnů.
Další nehoda se stala po třetí hodině odpoledne v katastru obce Bělov na Zlínsku. Osobní auto Citroen při předjíždění cyklistky vjelo do protisměru. Řidič však další prudkou jízdu zatáčkou nezvládl. Jeho vůz v rychlosti dostal smyk a stal se neovladatelným. Rozjeté auto vjelo do protisměru, kde srazilo dva cyklisty z Kvasic. Čtrnáctiletý hoch utrpěl těžká zranění, druhý jen o rok starší cyklista na místě bohužel zemřel. Auto pak ještě v šílené jízdě srazilo dva vzrostlé stromy a skončilo v příkopu. V prvních chvílích nebylo zcela zřejmé, kdo osobní auto řídil a je za nehodu zodpovědný. V autě byli dva muži, jeden nadýchal 0,8 promile alkoholu, druhý 1,1 a navíc měl pozitivní test na THC, což je látka, která se nachází v konopí. Oba muži podstoupili odběr biologického materiálu v Baťově nemocnici ve Zlíně. I když se jeden z nich k řízení doznává, je nutné tuto skutečnost ověřit. Proto jsme ve voze odebrali stopy, které necháváme analyzovat.
Řidiči za páteční srážku mladého cyklisty hrozí vězení na dobu jednoho až šesti let.
Ve Zlínském kraji se za první pololetí 2013 staly celkem 1504 nehody, při kterých zemřelo 14 lidí. Ve stejném období loňského roku se stalo o 114 nehod více, ale zemřelo o pět lidí méně. 154 nehod se stalo pod vlivem alkoholu.
 
Nehody ve Zlínském kraji v prvním pololetí roku 2013
Na území zlínského okresu došlo za celý půlrok k šesti smrtelným nehodám, z toho tři se staly v minulém – posledním červnovém - týdnu. Při nehodách na Zlínsku zemřelo letos celkem 7 lidí (tři řidiči, dva spolujezdci, jeden motorkář a cyklista). Ve stejném období loňského roku si nehody vyžádaly ještě o jednu oběť navíc.
 
I. pololetí 2013
DN
Úmrtí
Těžké zranění
Alkohol
Kroměříž
265
2
12
35
Uh. Hradiště
395
1
27
39
Zlín
566
7
36
51
Vsetín
278
5
12
29
CELKEM
1504
15
87
154

 

2. července 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem