Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dvě setkání s dětmi na Říčansku

PRAHA VENKOV-JIH – Policista z oddělení tisku a prevence navštívil děti ze školní družiny a ze soukromé základní školy. 

Více jak dvouhodinové setkání bylo zahájeno půl hodiny po popoledni v úterý letošního 21. března v areálu Základní školy Mukařov. Děti byly rozděleny do dvou skupin, kdy pro každou skupinu byl připraven hodinový blok povídání, při kterém se děti postupně seznámily se základními pravidly bezpečného chování, jak se mají správně zachovat, pokud by se setkaly s neznámou osobou.
Jednalo se například o to, aby nikam nechodily s neznámými lidmi, nesedaly k nim do auta, nenechaly se nalákat k jejich autu, nic si od nich nebraly, udržovaly si od nich odstup, aby na ně nedosáhly, nebo aby cizím lidem neotvíraly dveře od domu nebo bytu a mnoho dalších.
K druhému setkání došlo v dopoledních hodinách v základní škole s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill v Říčanech ve čtvrtek 23. března letošního roku. I při tomto setkání se hovořilo o zmiňovaných pravidlech bezpečného chování při styku s neznámou osobou. Navíc se žáci seznámili s problémem šikany a kyberšikany. Získali tak informace, jak se těmto nebezpečným jevům bránit a jak jim především předcházet.
Obě setkání s policistou proběhla v poklidné atmosféře a byla domluvena další spolupráce v rámci preventivních činností pro následující období.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
PČR Praha venkov-JIH
24. března 2017 

vytisknout  e-mailem