Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Abilympiada a Lion race

KRAJ - Naše krajské ředitelství se na konci minulého týdne zapojilo do dvou soutěžních dní. Prvním z nich byl 25. ročník Abilympiady Kreativ 2017, druhým sportovní závod Lion race. 

Psovodi na abilympiáděAbilympiáda proběhla v Tipsport areně Pardubice. Naše účast spočívala v tom, že krajský ředitel plukovník Jan Švejdar převzal záštitu nad soutěžním kláním v tvořivosti osob s handicapem. Při této příležitosti nemohl chybět při slavnostním zahájení, aby soutěžícím osobně popřál mnoho úspěchů.

Během pátečního dne si návštěvníci mohli prohlédnout dvě služební vozidla v barvách policie. Jedním z nich byl osobní automobil Hyundai s pohonem 4x4, druhým Volkswagen Transporter, jenž slouží hlavně naší pořádkové jednotce pro přepravu zasahujících policistů při demonstracích a jiných bezpečnostních opatřeních. Druhý den se se u zimního stadionu neobjevila ukázková vozidla, ale návštěvníkům se představili naši psovodi se svými čtyřnohými parťáky, kteří předvedli část jejich policejního výcviku. Soutěžícím budou tento den a naši účast na něm připomínat nejen drobné upomínkové předměty s logem policie, ale i fotografie s námi. Jeden z hostů si dokonce půjčil novou policejní čepici a jak nám sdělila paní Preussová z organizačního týmu, je na tento snímek velice hrdý.

Závod si nenechali ujít ani hokejistéSobotní den patřil i sportovnímu soutěžnímu klání na dostihovém závodišti s názvem Lion race. Nejen že se do startovní listiny přihlásilo několik policistů z našeho krajského ředitelství, ale stejně jako minulý rok jsme pořadatelům zapůjčili vybavení pro dvě soutěžní disciplíny. Soutěžící šplhali po sítích, které k výcviku využívá naše pořádková jednotka, a běhali v taktických vestách, jenž policisté nosí při takzvaných ostrých zásazích.

Tuto sportovní akci jsme využili i jako příležitost setkat se s mladými sportovci, kteří ještě možná nemají jasno o tom, jaké povolání by v životě chtěli vykonávat. Těmto lidem jsme ukázali výstroj pořádkové jednotky a zároveň sdělili pár informací o tom, jak probíhá nejen nábor, ale i další tři roky po případném přijetí. Ani děti neodešly s prázdnou. Ty, které přišly se svými rodiči k našemu stanovišti, dostaly úkolníček a naučné omalovánky.

Spolupráce s oběma pořadateli byla výborná a i my se budeme těšit na případnou další vzájemnou spolupráci.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
23. května 2017

Odkazy do noveho okna

Zahájení abilympiády

Zahájení abilympiády 

Detailní náhled

Psovodi na abilympiádě

Psovodi na abilympiádě 

Detailní náhled

Závod si nenechali ujít ani hokejisté

Závod si nenechali ujít ani hokejisté 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem